חוזר לכלא: ראש הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית, ראאד סלאח, החל הבוקר (ראשון) לרצות את 28 חודשי המאסר שהוטלו עליו בגין הסתה לטרור, לאחר שבחודש שעבר דחה בית המשפט המחוזי בחיפה את הערעור שהגיש על פסק הדין של בית משפט השלום בעיר. ראאד אמר לתומכיו בכניסה לבית הסוהר כי הוא "לא מכבד את החלטת בית המשפט".

הרכב השופטים, שכלל את נשיא בית המשפט המחוזי, השופט ד"ר רון שפירא, השופטת בטינה טאובר והשופטת תמר נאות פרי, הורו על תחילת ריצוי עונש המאסר שלו ב-16 באוגוסט. "העונש שנגזר על המערער הולם את מכלול הנסיבות ואין עילה להתערב בו", כתבו בנימוק החלטתם.

הפגנה לשחרורו של ראאד סאלח. צילום: אבשלום ששוני

"אין מדובר במקרה זה בכל הגבלה של חופש ביטוי אלא במניעת ואיסור הסתה ותמיכה בארגון טרור", המשיכו השופטים. "זכותו של הנאשם, כמו כל אחד אחר, לבקר את הממשלה ואת העומד בראשה. ואולם אין לו כאדם, ובמיוחד כמנהיג בקהילתו, את הזכות להסית ולתמוך בפעולות טרור המנוגדות לחוק".

עוד הוסיפו כי "המנהיג מודע לכך שהציבור הנושא אליו עיניו לומד מאמירותיו, כמו גם משתיקתו, על תמיכתו במעשה נפשע. ומכאן אחירותו, בין אם אמר במפורש דברי תמיכה ובין אם שתק, העלים עין ותמך במעשה מעצם ההימנעות מגינויו".

השייח' ראאד סלאח הורשע בחודש פברואר בשש עבירות הנוגעות לארגון טרור, על בסיס תקנות ההגנה לשעת חירום משנת 1945.