לאחר כשנה של דחיות חוזרות ונשנות, התחדש הבוקר (ראשון) משפטה של לירז תפארת נתן, הסייעת שעבדה בגן של כרמל מעודה, אשר נאשמת בהתעללות בחלק מילדי הפעוטון. הורים הגיעו לבית המשפט להביע מחאה נגד הסייעת, וצעקו לעברה, בין היתר: "מפלצת, הרסת להם את הנפש". בעוד עשרה ימים צפוי להתקיים דיון גם בעניינה של מעודה, הגננת שהתעללה לכאורה באופן שיטתי וחמור בחלק מהילדים בפעוטון שניהלה.

ההורים בדיון. צילום: אבשלום ששוני

הפרקליטות הגישה שמונה סעיפי אישום נגד הסייעת, שכוללים בין היתר הנחת רגליה על אחת הפעוטות תוך כדי שהיא סוטרת לה, שילוב ידיים של ילדים בכוח רב, גרירה והטחתם ברצפה, הושבת קטינים על כיסאות כשגב חולצתם מולבש על משענת כיסא כדי למנוע מהם לזוז, והעמדת קטינה בפינה מול הקיר למשך שעות תוך כדי מניעת ארוחת בוקר.

בפרקליטות טוענים בכתב האישום החמור כי כתוצאה ממעשי התקיפה "נגרמו לקטינים מכאובים וליקויים גופניים בשל עוצמת התקיפה". הדיון הבוקר מתקיים בדלתיים פתוחות.

הסייעת מהגן של כרמל מעודה בבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)הסייעת מהגן של כרמל מעודה בבית המשפט (צילום: אבשלום ששוני)
 
ההורים בביהמ''ש (צילום: אבשלום ששוני)ההורים בביהמ''ש (צילום: אבשלום ששוני)
הדיון בעניין הסייעת (צילום: אבשלום ששוני)הדיון בעניין הסייעת (צילום: אבשלום ששוני)

ניקול דניאל, אמו של אחד הילדים שספגו לכאורה התעללות בגן של מעודה, אמרה בסוף השבוע כי "אחרי יותר משנה ולאחר לא מעט דחיות, היום אני מקווה שסוף־סוף בית המשפט יעסוק בתיק של לירז תפארת נתן, שלקחה חלק מהותי בהתעללות שילדינו עברו בגן".