כתב אישום הוגש היום (חמישי) בבית משפט השלום בתל אביב נגד אלן רוס מוריסון, תושב בת ים בן 35 המואשם בהתעללות בבעל חיים. זאת, לאחר שתיעד את עצמו מכה את הכלב ונעצר לאחר שהמון זועם התגודד מחוץ לביתו. מעצרו הוארך עד 14.10.2020.

השוטרים הגיעו לדירתו, כאמור, בעקבות דיווח שהתקבל ביום שלישי האחרון אודות חשד להתעללות בכלב על ידי בעליו. באותו לילה המשטרה פתחה בחקירה שכללה איסוף ראיות וגביית תלונות ועדויות. 

במסגרת חקירת המשטרה הוברר כי החשוד איים על בת זוגו לשעבר שיפגע בכלבו כתגובה לפרידתם, ומימש את איומו תוך פגיעה חסרת רסן בכלב. החשוד אף שלח לזוגתו לשעבר סרטונים בהם הוא נראה מתעלל בכלבו. 

הכלב שעבר התעללות בבת ים. צילום: משרד החקלאות

אתמול בית משפט השלום בת״א נעתר לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד, תוך שהוא מביע זעזוע ממעשיו של החשוד. היום צפויה חטיבת התביעות של המשטרה להגיש נגד החשוד כתב אישום המייחס לו התעללות בבעל חיים ואיומים נגד בת זוגו לשעבר. בנוסף, תעתור המשטרה לעצור את החשוד עד תום ההליכים נגדו לנוכח מסוכנותו. 

מהמשטרה נמסר כי היא "מגנה כל עבירת אלימות ובכלל זאת והתעללות בבעלי חיים המבוצעות באכזריות וללא חמלה ותמשיך לפעול באופן נחוש להפסקתן ולמיצוי הדין עם העבריינים".