הותר לפרסום: המשטרה עצרה מספר חשודים במעורבות באירוע רצח וניסיון רצח, שהתרחש בתחילת החודש בבאר שבע. שניים מהחשודים, צמד אחים, יובאו היום (רביעי) לדיון בבית המשפט בבקשה להאריך את מעצרם. כאמור, בתום הערכת מצב שערך בזירת האירוע מפקד מרחב הנגב, תת ניצב יאיר חצרוני, הוטלה החקירה על היחידה המרכזית (ימ"ר) נגב.

זירת אירוע הדקירה בבאר שבע

עוד באותו הלילה ועם התקדמות החקירה, נעצרו בידי בלשי היחידה המרכזית (ימ"ר) נגב מס' חשודים, בהם גם שני אחים החשודים בביצוע המעשה. מדובר בקטין כבן 17 ובאחיו - בגיל בן 22 - אשר עפ"י החשד היה בבריחה, עד למעצרו ב-7 באוקטובר. יתר החשודים, למעט צמד האחים, שוחררו בתנאים מגבילים, והם יובאו לבית המשפט לדיון בבקשה להארכת מעצרם.

חשד לרצח וניסיון לרצח בבאר שבע

כזכור, בתחילת החודש נפצעו שני צעירים בשנות ה-20 לחייהם באורח קשה, באירוע ברחוב נצר חזני בבאר שבע. הם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו של אחד מהם. 

רונן גריזק, חובש בכיר במד"א שהגיע לזירה, אמר כי "הייתי בנסיעה בדרכי לחולה כשרכב בא מולי, צפצף, סימן לי עם האורות ועצר לידי. צעקו לי מהרכב שיש שני פצועים שזקוקים לעזרה דחופה". עוד הוסיף כי דיווח על המקרה מיידית למוקד מד"א והזניק צוות נוסף לאירוע שאליו היה בדרכו מלכתחילה, תוך שהוא מעניק טיפול רפואי ראשוני לשני הפצועים בהם נתקל הדרך.

"ביצעתי בדיקות רפואיות מהירות על מנת להעריך את מצבם של הצעירים שהיה קשה. בסיוע אדם נוסף שהיה איתם ברכב עצרנו את הדימומים שסיכנו את חייהם ופיניתי אותם בדחיפות לבית החולים סורוקה בבאר שבע".