היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הודיע הערב (שלישי) לחבר הכנסת חיים כץ (הליכוד) כי יגיש נגדו כתב אישום נוסף, בכפוף לשימוע, זאת בחשד לעבירות מס. כאמור, הפרקליטות חושדת כי ח"כ כץ העלים במשך 12 שנים הכנסות שכירות בסך 2.2 שקלים משבעה נכסים הנמצאים בבעלותו.

דיון בבקשת החסינות של חיים כץ. צילום: דוברות הכנסת

חלק מהנכסים רשומים על שמו וחלקם רשומים על בני משפחתו, ולאחר שפורסם כי הוא הבעלים של נכסים אלה דיווח ח"כ כץ על הכנסותיו באיחור. חשוב לציין כי מדובר בכתב אישום נוסף לכתב האישום על הפרת אמונים שהוגש כנגדו.

ח"כ כץ מסר בתגובה: "אני מקווה שאחרי השימוע נשאיר מאחור את כל האשמות השווא נגדי ובזאת תסתיים מסכת הרדיפה. נושא המיסים נופח ללא כל פרופורציות. אין אזרח במדינת ישראל שהוגש נגדו כתב אישום בעילות ובנסיבות דומות. בטוח שהצדק יעשה ויראה".

עורכות הדין נוית נגב ויאנה פוגל סלוצניק ממשרד שינמן נגב ניב, המייצגות את כץ, מסרו בתגובה: "נראה כי בחינת העניין במישור פלילי קשורה אך ורק לכך שמדובר בחבר הכנסת חיים כץ. זו לכל היותר סוגיה אזרחית, שנופחה ללא בסיס ממשי ואין לה כל היבט פלילי. כלל טענותינו, ובין היתר כי יוחסו לחבר הכנסת כץ נכסים שאינם שלו, יובאו במלואן בשימוע".