אמיר אבו לאבן בן ה-22 מרמלה נידון הבוקר (שלישי) לתשע שנות מאסר, לאחר שביוני האחרון הורשע בהמתה בקלות דעת בגין דריסתו של הילד איתי מרגי ז"ל בן ה-8 בתל אביב, במהלך יום הכיפורים של 2019.

כזכור, בכתב האישום יוחס לאבו לאבן, תושב רמלה, סעיפי שיבוש הליכי משפט לאחר שניסה להעלים מהמשטרה ומהפרקליטות ראיות שמצביעות על מעורבתו בסחר בסמים מסוג קוקאין, אותם לכאורה תכנן למכור. על פי הידוע, אבו לאבן זרק את הסמים מרכבו לאחר שפגע במרגי ז"ל, וניסה להחביאם בזירה סמוכה למקום התאונה. כתב האישום שהוגש נגד אבו לאבן כולל, בעין עבירות אלה, גם המתה בקלות דעת וגם סחר בסמים.

אמיר אבו לאבן (צילום: אבשלום ששוני)אמיר אבו לאבן (צילום: אבשלום ששוני)

בריאיון ל"חדשות 12" לאחר התאונה אמרה מירל מרגי, אמו של איתי ז"ל: "אני רוצה להיות האמא האחרונה שתחווה את זה, שתצעק את הצעקה שצעקתי שנודע לי שהבן שלי לא שרד כי מכונית פגעה בו ביום כיפור. אם קרה האסון הזה, צריך לעשות שינוי. תחוקקו חוק שאף אחד לא ייסע. אפשר לתחום רחובות, תשימו מחסומים. תגנו על הילדים, הם מחכים לכיפור. שהמוות של איתי יהיה משמעותי".

על פי כתב האישום, בצהרי יום כיפור הגיע אבו לאבן ברכבו לגוש דן כדי למכור סמים. בסמוך לשעה 15:16, לאחר שמכר סמים לארבעה לקוחות ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב והיה בדרכו ללקוח נוסף, נהג ברחוב דרך נמיר בתל אביב. באותה העת, רכב מרגי ז"ל על אופניו בנתיב הנגדי.

כאמור מרגי פנה לנתיב בו נסע הדורס, וזה התנגש בו בעוצמה רבה. הילד שנפגע פונה לבית החולים "איכילוב" כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו היום נקבע מותו כתוצאה מהפציעה הקשה.