המשטרה עצרה אמש והבוקר (שלישי) עשרה חשודים מכל רחבי הארץ, בהם רב שידוענים ביקרו אצלו, בחשד למעורבות בביצוע עבירות איסור צריכת זנות מקטין ועבירות מין ברשת, כך הותר לפרסום עם מעבר החקירה לשלב הגלוי שלה. המעצר בוצע על ידי יחידה 105 בלהב 433, לאחר הפעלה של סוכן סמוי שהתחזה לנער בן 14. הפעלת הסוכן נעשתה בפיקוח מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה.

מן המשטרה נמסר כי במהלך הפעלת הסוכן באפליקציות מוכרות בקרב בני נוער, פנו אליו עשרות גברים בגירים ולמרות שהיו מודעים לכך כי הם מתכתבים עם קטין, המשיכו החשודים לנהל עמו התכתבויות בעלות תכנים מיניים בוטים. במהלך ההתכתבויות, נשלחו על ידי החשודים, כל אחד על פי המיוחס לו, תמונות בעלות תכנים מיניים, תמונות עירום של עצמם או כאלה הנחזות לכך, קבצי וידאו בעלי תכנים פורנוגרפיים ואף ביקשו מהקטין לצלם את עצמו בעירום ולשלוח להם.

במהלך השיחות באפליקציות או בשיחות טלפון, חתרו ודחקו חלק מהחשודים למפגש מיני במרחב הפיזי עם הסוכן, בתמורה לתשלום כספי בסכומים שונים ובהצעות לאירוח בצימר, מפגש מיני ברכבם ובתוך כך, תיארו בפניו את רצונותיהם למימוש מפגש מיני עמו בטווח זמן מיידי ואת שבכוונתם לבצע במהלך הפגישה המינית.

אמש נעצרו שלושה חשודים, לאחר ששניים מהם נפגשו עם "הקטין" בסיום התכתבות עמו ובשעות הבוקר נעצרו שבעה חשודים נוספים בגילאי 60-30. החקירה מנוהלת על ידי משטרת ישראל בליווי מחלקת הסייבר בפרקליטות ובהמשך היום ובהתאם לצורכי החקירה יובאו החשודים לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

עודג נמסר מהמשטרה כי חקירת תופעת זנות הקטינים ברשת הנה אחד מיעדי יחידה 105 זאת בשל חומרתה, היקפה והשלכותיה על קטינים. במהלך השנה האחרונה נוהלו מספר פרשיות בתחום והוגשו כתבי אישום שונים נגד חשודים שהואשמו בצריכת זנות מקטינים.

יצוין כי החשודים בעבירות מסוג זה פועלים תוך הסוואה, בשיטות מתוחכמות, לרבות פרופילים פיקטיביים ואפליקציות שמאפשרות רישום אנונימי. לכך מצטרף האתגר של שכנוע קטינים שלכאורה עוסקים בזנות ורתימת משפחתם לשתף פעולה עם המשטרה.

עוד פורסמו מספר התכתבויות בין החשוד לסוכן שהתחזה לקטין:

חשוד: היי, איך נראה? 
קטין: בגילי.

חשוד: ילד בגילך זה טוב. 
קטין: אני לא באמת בן 18 שתדע, אסור לי לכתוב פה.

חשוד: בסדר.
קטין: אתה בן 40?

חשוד: כן, ואתה?
קטין: כמעט 14.

חשוד: אתה נתמך מידי פעם? מה אתה רוצה?
קטין: אייפון.

חשוד: מעוניין שאתמוך בך?
קטין: כן.

חשוד: כמה אתה רוצה ומה נעשה?
קטין: 500 שקל.

חשוד: איפה נפגש?
קטין: לוקחים אותי.

חשוד: ואם אני אבוא.
קטין: בסדר לאן תקח אותי.

חשוד: איפה לקחו אותך לפני?
קטין: תל אביב.

התכתבות נוספת:

חשוד: היי מה שלומך? 
קטין: בסדר בן כמה? 

חשוד: 40 
קטין: אני עוד מעט בן 14

חשוד: מה אתה מחפש.
קטין: תמיכה.

חשוד: כמה?
קטין: 500.

חשוד: אם תגיד שאני ב-500 אז הסכום בסדר.
קטין: טוב נדבר אחרי הסגר.

חשוד: סגור, אם תרצה אתה יכול לכתוב לי.