השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה ביקר הבוקר (שלישי) את אריה שיף בביתו שבערד. שיף, כזכור, נאשם בהמתה בקלות דעת לאחר שירה למוות באדם שניסה לפרוץ לרכבו. השר אוחנה אמר לשיף: "כתב האישום נגדך לא צריך היה להיות מוגש, ומשהוגש – צריך לבטלו". 

"אריה שיף הפך בעל כרחו לסמל. הבוקר ירדתי לערד כדי לפגוש אותו, אצל בני משפחתו שם הוא שוהה במעצר בית. ביקשתי לחזק אותו. בעיני הוא אזרח למופת", כתב אוחנה בחשבון הפייסבוק שלו לאחר הביקור.

"אם הוא היה מתעמת עם חוליית העבריינים כשהוא איננו חמוש, יש להניח שהיה משלם על כך בחייו. כבר היו דברים מעולם. הוא פעל באופן שמתיישב לחלוטין עם החוק, המעניק פטור מאחריות פלילית בנסיבות אלה".

אמיר אוחנה בביתו של אריה שיף (צילום: תקשורת השר לביטחון פנים)אמיר אוחנה בביתו של אריה שיף (צילום: תקשורת השר לביטחון פנים)

"אני קורא לרשויות החוק, לפרקליטות ולבתי המשפט לחזור למקורות: החוק נועד להגן על אנשים כמו אריה שיף מפני העבריינים שממעשיהם התגונן. זה הזמן לתקן, ולבטל את כתב האישום נגד אריה שיף", קרא אוחנה.

"צריך לשלוח מסר חד וברור לעבריינים שדמם בראשם, ולאזרחים שומרי החוק — שחייהם ורכושם אינו הפקר. פשטני ככל שזה ישמע, לפעמים אין ברירה מלהכיר שזו מלחמה בין הטובים לרעים. באיזה צד אתם רוצים להיות?".