סקוט ניומן, שרצח בחודש ינואר האחרון את בת זוגו, לטרישה לני פוינטר ז"ל, נידון היום (חמישי) על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע ל-25 שנות אשפוז במוסד בריאות הנפש.

הרכב שופטי בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבעו שהנאשם ביצע את מעשה הרצח ולאור חוות הדעת הפסיכיאטרית ועמדת ב"כ הצדדים, זיכוי את הנאשם מחמת אי השפיות בהתאם לסעיף 34ח לחוק העונשין.

כזכור, על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין שלי רוטשילד, ביום ה-4 בינואר 2021 בשעות הבוקר שהו ניומן ופוינטר, בני קהילת העבריים, יחד בדירתם בירוחם. פוינטר הכינה ארוחת בוקר לבן זוגה והתארגנה לצאת לעבודתה, או אז החל בין בני הזוג ויכוח מילולי, ככל הנראה על רקע קנאה, ובעת שפוינטר עמדה לצאת לעבודתה, התקרב אליה ניומן מאחור, אחז את צווארה בשתי ידיו וחנק אותה בכוונה לגרום למותה. פוינטר נאבקה בניומן, שרטה אותו בציפורניה, אחזה בכוס של נר מזכוכית בניסיון לעצור אותו כאשר במהלך המאבק התנפצה הכוס על הרצפה.

מכתב האישום עולה, כי כתוצאה ממעשיו של ניומן, השניים נפלו על רצפת הסלון. פוינטר נפלה על גבה ונחבלה בידה משברי הזכוכית של הכוס ואילו ניומן רכן מעליה והמשיך לחנוק אותה, עד שגרם למותה. לאחר מכן, התקשר ניומן למוקד 100 של המשטרה ודיווח: "אני ביצעתי רצח".