עו"ד ששי גז, מומחה לדין פלילי, אומר היום (שני) על רקע משפטו של ראש הממשלה המתקיים בבית המשפט בירושלים, כי נתניהו מזכיר לו את משה קצב, הנשיא לשעבר שהורשע בעבירות מין. בראיון ל-103FM, הסביר עו"ד גז: "לנתניהו יש היום שני כובעים, אבל הוא לא יודע שיש לו עוד כובע. הוא לא מכיר בזה שיש לו כובע של נאשם וזה מזכיר לי את משה קצב, שעד היום לא מכיר בכובע השני וישב שבע שנות מאסר על זה". 

"בדרך כלל בתיק פלילי", הסביר עורך הדין גז בתחילת הראיון, "הסנגור הרבה יותר מפוחד מהתובע, אבל בתיק הזה אני לא בטוח מי מהם יותר חושש, כי התיקים האלו מאוד בעיתיים. תיק 4000 הוא סוג של תקדים, לבוא ולנסות להוכיח שסיקור חיובי של מישהו יכול להוות מתן שוחד. זה לא דבר קל להוכחה".

לדברי גז, "הם יצטרכו להוכיח שהוא בעצמו ביקש את הסיקור ולא בני ביתו, אבל הדבר הקשה ביותר יהיה להוכיח שיש קשר בין האישורים החוקיים שקיבל אלוביץ', לבין מתן הסקירה החיובית. גם תיק 2000 לא יהיה קל להוכחה, אבל תיק 1000 הוא התיק הבעייתי. זאת, כי ראש הממשלה טוען שהוא קיבל את המתנות מחברים, אבל אני לא בטוח שהטענה הזאת תתקבל".
 
"אני רוצה להגיד משהו ברור" הדגיש גז, "אין שום שיקול פוליטי בצד של הפרקליטות, יש לנו פרקליטות ישרה שעושה את דבריה באופן נאמן, אבל יש לנו גם פרקליטות שרוצה לנצח. נכון שיש שוויון בפני החוק, אבל התיק של ראש ממשלה הוא לא עוד תיק. אני באמת לא מקנא בהם. נניח שיהיה זיכוי בתיק 4000 ובתיק 1000 תהיה הרשעה, אז זה אומר שהפרקליטות ניצחה?"

עורך הדין שש גז העריך בזהירות בראיון כי משפט נתניהו לא יגיע לסיומו. "היום מוקדם מדי לומר את מה שאני אומר, אבל אני חושב שתיק נתניהו לא יגיע לסיומו. אם הייתי פרקליטו של נתניהו, הייתי לוחש לו באוזן שאני לא כל כך בטוח שכדאי להגיע לסיומו של התיק, כי יכול להיות שהוא יבלה בבית המשפט הרבה יותר זמן ממה שהוא מעריך".

"אני למשל, אמר גז, "לא מבין למה היום הוא לא יושב לשמוע את העדות. הוא במלכוד, כי מצד אחד הוא צריך לראות שהוא ראש ממשלה פעיל, אבל מצד שני עדותו של ישועה היא מרכזית מאוד במשפט".

"לא יכול להיות שראש ממשלה יושב בתפקיד של ראש הממשלה ומשמיץ מהבוקר עד הערב את כל הממסד החוקי. פעם פילוסוף יווני אמר למלך: 'תשמור על שילטון החוק כמו שאתה שומר על חומות העיר'", אמר גז. 

"הוא עושה טעות חמורה", העריך ששי גז, "גם כראש ממשלה וגם כנאשם. יש לו היום שני כובעים, אבל הוא לא יודע שיש לו עוד כובע. הוא לא מכיר בזה שיש לו כובע של נאשם וזה מזכיר לי את משה קצב, שעד היום לא מכיר בכובע השני וישב שבע שנות מאסר על זה".