בדיון שהתקיים בבית משפט השלום באשקלון, קיבלו היום (רביעי) את חוות הדעת לפיה, האב החשוד ברצח בנו בקרית גת אינו כשיר לעמוד לדין ולא מסוגל לעקוב אחר ההליכים המשפטיים. בחוות בדעת שהוגשה, צוין כי בעקבות נטילת הסם, אשר הוצג על ידי המטפל כתרופה טבעית, חל שינוי מהותי במצבו הנפשי של האב

כמו כן, לאור מצבו הקשה של האב, בית משפט הורה על המשך אשפוזו. דיון לגבי המשך הארכת מעצרו, כתב האישום ושאלת כשירותו יתקיים בתחילת השבוע הבא בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. 

מפקד תחנת קרית גת, סנ"צ ארקדי אלקינד על אירוע הרצח בקרית גת (צילום: דוברות המשטרה)

עו"ד יהודה פריד וטל גבאי, המייצגים את האב, מסרו בתום הדיון: "העובדה שחלפו מספר שבועות מאז ביצוע הרצח ועדיין האבא איננו כשיר אפילו לעמוד לדין, מלמדת בהכרח על מצבו הנפשי הקשה בעת ביצוע הרצח, אשר נגרם כתוצאה מן הסמים הקשים אשר הוענקו לו במסווה של תרופה טבעית מצד אותו מטפל שרלטן. כך שלא זו בלבד שהסמים גרמו להתקף פסיכוטי, אלא שעד היום ניכרת השפעתם הרעה ולכן האבא עדיין שרוי במצב זה. אנחנו סמוכים ובטוחים כי הפרקליטות תדע למצות את מלוא חומרת הדין עם אותו המטפל אשר אחראי לטיפול הנפשע ולתוצאה המחרידה - רצח של ילד בן 14 במהלך שנתו".

מוקדם יותר היום, הוגשה הצהרת תובע נגד האב ע"י המשטרה בבית משפט השלום באשקלון. בנוסף, תוגש בקשה להארכת מעצרו של האב עד תום ההליכים נגדו. הצהרת התובע, החתומה על ידי הפרקליטות, משמעה כוונתה של הפרקליטות להגיש נגד האב כתב אישום כבר במהלך הימים הקרובים. 

כזכור, ביום ראשון הוגש כתב אישום נגד "המטפל" שסיפק לאב סמים, לכאורה כחלק מטיפול במצוקתו הנפשית באותה עת. הוא הואשם בעבירות של החזקה וסחר בסמים מסוכנים. כתב האישום מייחס לאותו מטפל נטול הסמכה שישה מקרים בהם סיפק למטופליו וביניהם גם האב החשוד ברצח בנו, סמים מסוג MDMA וזאת ללא היתר כדין. במשטרה ציינו כי במסגרת חקירת תיק הרצח עצרו גם אותו, בחשד שהעניק לכאורה טיפול לחשוד ברצח ולאנשים נוספים, זאת תוך שמספק להם סמים מסוכנים.