האסירה שירי סובול שוחררה היום (חמישי) מבית הסוהר נווה תרצה, לאחר שריצתה ארבע שנות מאסר, בגין הרשעתה בשידול לרצח אחותה התאומה, הילי סובול. זאת, בהתאם להחלטת ועדת השחרורים של בתי הסוהר, שנעתרה לבקשתה לשחרור מוקדם ולקצר את עונשה בשליש.

בין הטיעונים שקדמו להחלטה, אמר פרקליטה כי סובול עברה טיפולים פסיכולוגיים בכלא, בשל היותה מוכרת כנפגעת פוסט-טראומה מהאירוע ושיתפה פעולה באופן מלא עם תוכניות הטיפול האישיות והקבוצתיות. על כן, נמצאה ראויה לקבל הזדמנות שנייה בחברה. כמו כן, סובול הביעה בעבר חרטה על הרצח ועל מעורבותה בסיוע ושידול לרצח.

שירי סובול עוזבת את נווה תרצה בליווי פרקליטה בן מעוז (צילום: אבשלום ששוני)שירי סובול עוזבת את נווה תרצה בליווי פרקליטה בן מעוז (צילום: אבשלום ששוני)


כזכור, הרצח אירע בשנת 2016, לאחריו, שירי הועמדה לדין במקביל לבן זוגה ערן דוד, אשר הואשם ברצח אחותה התאומה, הילי ונשפטה, כאמור, לשש שנות מאסר. מיד לאחר הרצח, המשטרה סימנה את השניים כחשודים, זאת למרות שניסו לטשטש את זירת האירוע וטענו שמישהו פרץ לדירה. בזירה נמצאו, לעומת זאת, ראיות רבות שקשרו את השניים למקרה, ביניהן גם הסכין ששימשה לרצח הילי.