"בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) 15 חודשי מאסר בפועל על ספיר כהן, מטפלת בגן ילדים בעיר, שהורשעה בדצמבר 2020 בעבירות של התעללות בתינוקות בני פחות משנה. בית המשפט גזר עליה בנוסף 6 חודשי מאסר על תנאי ל-3 שנים ופיצוי של 3,000 שקלים לכל ילד.

בתגובה לגזר הדין אמר אחד ההורים בבית המשפט לוואלה! כי "15 חדשים על 15 מקרים זו בושה". על פרסום בוואלה! הורה אחר פרץ בצעקות רמות עוד במהלך הקראת גזר הדין, והורחק מהאולם. כהן עצמה תקפה את ההורים שצאתה מהדיון ואמרה "שאלוהים ישלם להורים".

הורי הילדים בדיון גזר הדין של ספיר כהן (צילום: שלומי גבאי, וואלה!News)הורי הילדים בדיון גזר הדין של ספיר כהן (צילום: שלומי גבאי, וואלה!News)


על פי כתב האישום שהוגש בפרשה נגד שתי מטפלות במעון בשכונת נווה שאנן שבחיפה, ביניהן ספיר כהן, הן הואשמו בעבירות של התעללות בחסר ישע. "בתאריך 29.3.19, במשך למעלה משעתיים, בעת שהנאשמות היו לבדן עם הפעוטות - קטינים בני פחות משנה בתינוקייה, התעללה מטפלת אחת גופנית ונפשית בפעוטות, על ידי מעשי אלימות מרובים כלפיהם. כאשר, ובמספר מקרים תקפה מטפלת אחרת את הפעוטות, שלא כדין", נכתב בכתב האישום.