מהומות בגליל: שלושה שוטרים נפצעו ושתי ניידות משטרה הוצתו במהלך עימותים חריפים שפרצו היום (שבת) בדיר אל אסד. בנוסף נפצע באורח קשה תושב המקום בן 43, ככל הנראה מירי באוויר של לוחמי מג"ב שחשו סכנה לחייהם.

מהומות בדיר אל אסד. קרדיט: אנשי הדממה

בשעות אחר הצהריים הוזעקו שוטרים ליישוב בעקבות אירוע ירי. עם הגעת השוטרים למקום התברר להם כי מדובר בירי שבוצע כחלק משמחת חתונה, כפי שנהוג במגזר הערבי. אלא שהמשטרה שנמצאת במאבק אינטנסיבי עם המצאותם של כלי נשק בלתי חוקיים במגזר הערבי, מחפשת גם את הנשקים בהם נעשה שימוש גם בחתונות. 

ניידת משטרה שהוצתה בדיר אל-אסד (צילום: דוברות המשטרה)
ניידת משטרה שהוצתה בדיר אל-אסד (צילום: דוברות המשטרה)

ל-6 השוטרים שהגיעו לטפל באירוע היה ברור כי הם צריכים להמשיך במשימה ולאתר את הנשק ואת היורה. הם נכנסו אל האירוע וניסו לזמן אליהם את החתן ובני משפחתו, אך אז החלו עשרות אורחים להתקרב אל עבר השוטרים בצורה מאיימת, חלקם נפצעו. אל התוקפים התווספו חוגגים נוספים שניסו לפגוע בשוטרים, זאת כאשר חלק מהנמצאים במקום, תושבי דיר אל אסד, ניסו להגן על התוקפים ולמנוע את התלהטות היצרים.

מהומות בדיר אל אסד. קרדיט: אנשי הדממה

ניסיון זה לא צלח, וכשחשו השוטרים סכנה ממשית לחייהם, הם ביצעו ירי באוויר, במטרה להניס מעל פניהם את התוקפים ולהזעיק כוחות תגבור למקום.

ניידת המשטרה שהוצתה בדיר אל אסד. צילום: עמאר אסדי, טלגרם
בעקבות הירי באוויר הגיב המון זועם בהתפרעויות ותקיפות שוטרים. השוטרים השיבו אש ובשלב מסוים דווח על פצוע באורח קשה, תושב דיר אל אסד, שפונה לקבלת טיפול רפואי.

בינתיים הגיעו למקום כוחות משטרה מתוגברים, אולם אז שתי ניידות הוצתו ונשרפו כליל. כוחות המשטרה הגיעו לחתונה והשיבו את הסדר למקום.

יצוין כי שתי שוטרות נאספו על ידי תושבי המקום שהגנו עליהן עד להגעתם של שוטרים נוספים וכי תושבי דיר אל אסד השיבו ציוד מהניידות לשוטרים, לפני שהוצתו. חשוב להדגיש כי בעקבות השימוש בירי, החקירה תתבצע גם ביחידה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות.