כתב אישום הוגש היום (ראשון) לבית המשפט השלום בירושלים נגד ח"כ אריה מכלוף דרעי. זאת, לאחר שהודיע ליושב ראש הכנסת וליושב ראש ועדת הכנסת שאין בכוונתו לבקש חסינות מפני העמדה לדין פלילי. כתב האישום הוגש במסגרת הסדר טיעון, המייחס לו עבירות מיסים לפי פקודת מס הכנסה וחוק מיסוי מקרקעין.

בתוך כך, ח"כ דרעי יודה בעבירות המיוחסות לו ויתפטר מהכנסת. מוקדם יותר השבוע פורסם כי ההתפטרות מהכנסת אינה דרישה של היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אלא יוזמה של דרעי, כי בכך למעשה הוא מייתר את הדיון בשאלת הקלון. כך, הוא מאמין, הוא יוכל להישאר יו"ר ש"ס ולשלוט במפלגה, ויוכל בהמשך להיבחר לכנסת הבאה ואף להתמנות לתפקיד שר - אם יצלח את משוכת בג"ץ. 

כזכור, היועמ"ש הודיע לפני כחודש על החלטתו להגיש כתב אישום בגין עבירות מס נגד יו"ר ש"ס, חבר הכנסת אריה דרעי. זאת, לאחר השימוע שנערך לו. כבר בינואר הודיע מנדלבליט כי הוא שוקל להעמיד את דרעי לדין בכפוף לשימוע. כעת, לאחר שלא השתכנע לשנות את החלטתו במהלך השימוע, צפוי מנדלבליט להודיע באופן רשמי על העמדתו של השר לשעבר לדין עד סוף השבוע. 

החלטת היועמ"ש התקבלה על יסוד המלצת המשנה ליועמ"ש (עניינים פליליים), המשנה לפרקליט המדינה (אכיפה כלכלית) והמלצת פרקליט מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה). בד בבד, החליט מנדלבליט כי לא נמצא בסיס ראייתי מספיק להעמיד לדין את דרעי במספר עניינים נוספים.