מבקר המדינה מתניהו אנגלמן התייחס היום (חמישי) לביקורת שמבצע משרדו בעניין התנהלות המשטרה והפרקליטות בפרשת "פגסוס", ואמר בטקס הענקת רישיונות רואי החשבון החדשים בירושלים כי "בימים אלו אנו מבצעים ביקורת בפרקליטות ובמשטרה בנוגע לשימוש באמצעים ובתוכנות הטכנולוגיות, ובין היתר תוכנת פגסוס של NSO".

הוא הסביר: "מבלי להקל ראש בבדיקה הפנימית שמתקיימת במשרד המשפטים, קיימת חשיבות לביקורת של מבקר המדינה שהינו גוף בלתי תלוי. שמירה על פרטיות היא אבן יסוד במדינה דמוקרטית. אין בכוונתנו להתבסס על פרסומים כאלה ואחרים אלא לבצע בדיקת עומק רוחבית על כל התנהלות גורמי אכיפת החוק באמצעים הטכנולוגיים".

"את צוות הבדיקה מוביל האגף לביקורת על גורמי האכיפה ולצדו אגף הסייבר  שהקמתי עם כניסתי לתפקיד. בכוונתנו לשלב בצוות גם יועצים מומחים בתחום הטכנולוגיה כולל יוצאי יחידות המודיעין", הוסיף המבקר, "הבדיקה שלנו תבחן מספר היבטים, ובכללם שימוש גורמי אכיפת החוק באמצעים הטכנולוגיים - האם היתה חריגה מסמכות והאם החקיקה והרגולציה בישראל ערוכה להתמודדות עם ההתקדמות הטכנולוגית. וכן - מה הנהלים לשימוש באמצעים אלו על טלפונים של אזרחים. כמו כן אנחנו בודקים את אבטחת המידע של נתונים שנאספו על ידי המשטרה -האם הם מוגנים מפני זליגת מידע".