כחצי שנה לאחר הרצח: היחידה המרכזית של מחוז ת"א עצרה היום (ראשון) שני חשודים במעורבות ברצח שמעון דדון בראשון לציון לפני כחצי שנה. השניים, צעיר בן 27 תושב רמת גן וגבר בן 48 תושב בית דגן, יובאו מחר בפני שופט בבימ"ש השלום בת"א.

כזכור, הקורבן, צעיר בן 29 שהיה מוכר למשטרה מעבירות סמים, חוסל לאור יום לעיני העוברים והשבים ברחוב הומה אדם סמוך לקניון ראשון לציון, באזור המסעדות ובתי העסק. הוא נורה ארבע יריות מטווח קצר ומותו נקבע במקום. 

מזירת האירוע בראשון לציון (צילום: תיעוד מבצעי מד"א)

על פי החשד, הקורבן הגיע למקום כשהוא רכוב על קטנוע כאשר בשלב מסוים, הגיחו לעברו רוכבי אופנוע אחר, ופתחו בירי. הוא נפגע ונפל מהאופנוע, ניסה להימלט מהמקום, והם המשיכו לרכב לעברו. נוצרה התקהלות והם ירו לעברו ארבע יריות, שגרמו למותו. 

לפי החשד מדובר באירוע של "כיפה אדומה", כלומר הביאו אותו למקום ושם ארבו לו היורים. בלשי המשטרה אספו מצלמות אבטחה מבתי עסק סמוכים, כשבחלקם נראים בבירור שני קטנועים שנמלטים מהזירה זמן קצר לאחר שלזירה הגיע קטנוע ושני רוכבים שהיו עליו פתחו בירי ממוקד לעבר הצעיר, עד שהתמוטט על המדרכה.

מיד לאחר מכן נמלט האופנוע מהמקום, לא לפני שביצוע וידוא הריגה. במצלמות האבטחה מזהים הימלטות מהמקום של קטנוע נוסף. בשלב הזה לא ברור מה חלקו באירוע או האם נקלע לזירה ובחר לעזוב את המקום. על המדרכה נותרה בזירה קסדה, ולא מן הנמנע כי הנרצח הגיע לזירה באמצעות קטנוע שעזב את המקום ובמשטרה החלו בחיפושים אחריו.