רצח מריה טל: בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) על מקסים טל עונש מאסר עולם, יחד עם עונש של 36 חודשי מאסר בפועל, בגין רצח אשתו מריה בקרית ביאליק שאירע בשנת 2019. בית המשפט אף גזר על הנאשם לפצות את משפחתה בסכום המקסימלי בסך 258 אלף שקלים שיופקדו בקופת בית המשפט עד לחודש אוגוסט הקרוב. 

בחודש דצמבר האחרון, בית המשפט המחוזי בחיפה הרשיע את טל ברצח. מעובדות כתב האישום עלה כי בסוף חודש אוגוסט 2019, החל טל בן ה-29 לחשוד באשתו בכך שקיימה קשר עם אדם אחר. בתקופה זו הוא התעמת עמה במספר הזדמנויות והטיח בה את החשד, אך זו הכחישה את שייחס לה. על רקע החשד וקנאתו לה, תקף טל ב-6 בספטמבר את המנוחה בפניה, וגרם לה שבר באפה. במהלך העימות היכתה אותו חזרה וגרמה לו שריטות בפלג גוף עליון, חבלה ונפיחות בעין ימין. 

בעקבות כך, נעצר טל, ושוחרר בתנאים לאחר שלושה ימים. בית משפט השלום בקריות אסר עליו ליצור כל קשר עמה ולהיכנס לתחומי העיר קרית ביאליק, לתקופה של 30 ימים. במהלך תקופה זו, על אף תנאי השחרור שנקבעו על ידי בית המשפט, עמדו טל ומריה בקשר טלפוני, והוא הגיע במספר הזדמנויות לדירה, וחזר להתגורר בה ב-8 לאוקטובר בהסכמתה.

עוד עלה מכתב האישום, כי שלושה ימים לאחר מכן, סמוך לשעה 00:30, טל נכנס לחדר השינה של מריה והבחין בהתכתבות הודעות בווטסאפ בינה לבין גבר אחר, בטלפון סלולרי בו עשתה שימוש ללא ידיעתו, ושאותו הסליקה מתחת לכרית במיטתה. מעיון בהודעות הוא הבין כי היא מקיימת קשר עם אחר, צילם את ההודעות באמצעות הטלפון הסלולרי שלו והחליט להמיתה.

בהמשך, סמוך לשעה 06:30, שעה בה היה אמור לצאת לעבודתו, יצא מהדירה, נסע ברכבו מהמקום וחזר לדירה סמוך לאחר השעה 06:50, לאחר שאביה יצא מהדירה לעבודתו, ולאחר שטל הודיע למעסיקו שהוא לא חש בטוב ולא יגיע לעבודה. בהמשך הוא את שתי בנותיהם הקטינות בשעה 07:20 לערך. 

מריה התעוררה משנתה והוא אמר לה שתלך לנוח ושהוא יקח את בנותיהם לגן. בסמוך לשעה 07:45 יצא טל מהדירה עם הקטינות ולקח אותן לגן הילדים הנמצא במרחק קצר מהדירה. לאחר מכן, חזר לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ- 16 ס"מ ממטבח הדירה, נכנס לחדר השינה של המנוחה ובעת ששכבה על מיטתה, דקר אותה בצווארה בצידו השמאלי. זמן קצר לאחר הדקירה הוא התקשר לאימו ולאחר מכן למוקד המשטרה, ובעוד זו גססה לנגד עיניו, ומבלי לעשות דבר על מנת לסייע לה ולנסות להצילה, דווח להם כי היא התאבדה.