המשטרה צפויה להגיש בבית המשפט השלום בראשון לציון, הצהרת תובע כנגד אילנה ספורטה חניה, תושבת אשקלון החשודה בשליחת מכתבי איום נושאי הקליעים לגילת בנט, רעיית ראש הממשלה, ואל בנם יונתן. זאת, לאחר שערעור המשטרה בדבר החלטת בית המשפט לשחררה התקבל.

בתוך כך, הצהרת התובע מייחסת לספורטה חניה עבירות של ניסיון סחיטה באיומים ונשיאת אמל"ח ועבירות נלוות. המשטרה תבקש להאריך את מעצרה בחמישה ימים. 

משפחת בנט (צילום: אריאל זנדברג)משפחת בנט (צילום: אריאל זנדברג)

כזכור, שירות הביטחון הכללי ולהב 433 פתחו בחקירה בעקבות מכתבי האיומים שנשלחו למשפחתו של בנט. ראש הממשלה התייחס למכתב האיומים וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "סכסוך פוליטי, לא משנה כמה הוא עמוק, לא צריך להגיע לאלימות, לבריונות ולאיומי מוות.  אנחנו צריכים לעשות הכל, כמנהיגים וכאזרחים שעתידם ועתיד ילדיהם במדינה הזאת, כדי שתופעות כאלה פשוט לא יתקיימו.  כולנו אנשים.  ויכוחים וחילוקי דעות - כן.  בריונות ואיומים - לא".

בנט הוסיף: "אני ראש ממשלה ואיש פוליטי, אבל אני גם בעל ואבא, וחובתי היא גם לשמור על אשתי ועל ילדיי.  עלינו להנמיך את הלהבות של השיח הפוליטי.  רב ימי הזיכרון ויום העצמאות, אני קורא לכולם – מכל קצוות הקשת הפוליטית, בעיקר לאנשים שפעילים ברשתות החברתיות – זה זמן הרגעה ופיוס.  יש לנו בית אחד, ואסור לנו לשרוף אותו".