חבר הכנסת ויו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר הגיש תביעת לשון הרע נגד התכנית 'עובדה' בהנחייתה של אילנה דיין, ונגד נערת הגבעות לשעבר, רוני חן, בסך מיליון שקל. 

לאחר פרסום התכנית הגיב ח"כ בן גביר לראשונה לתחקיר ואמר: "במקום שהנערה דאז תדרדר לסמים ואלכוהול ודברים שמפאת כבודה איני רוצה לציין, אמא שלי ז"ל ואשתי הצדיקה אילה פתחו בפניה את הבית, נתנו לה אוכל ובגדים ומיטה חמה שלא תיפלט לרחוב וזאת בידיעה מלאה של הוריה ושאר בני משפחתה שעמדו איתי בקשר קבוע ורציף והודו לי".

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

עו"ד וולף, המייצג את חבר הכנסת, האשים בכתב התביעה את אילנה דיין והעורכת שני דרורי על הפרסום נגד מרשו: "בחרתם לעשות מעשה נבלה, עת פרסמתם בתכנית עובדה 'פייק תחקיר' שכולו רצף טענות שקריות וחסרות כל בסיס נגד מרשי, במטרה לפגוע בו, להכפיש אותו, ולהסית נגדו".

עוד צוין בכתב התביעה כי בעקבות ההסתה וההשתלחות בתוכנית שהתחילו עוד בשלב הפרומו, כך לטענתם, קיבל בן גביר מאות תגובות שנאה ונאצה, שגרמו לו לנזקים רבים ועצומים, וכי במהלך התחקיר "הושמטו עובדות חשובות, הוטחו ההאשמות בוטות, חמורות, ושקריות לחלוטין. ההתנהלות סביב שידור פייק התחקיר מלמדות שביקשתם לפגוע במרשי באופן מכוון, ידעתם כי השידור יסב לו נזק רב, ואף על פי כן בחרתם לנגח את מרשי באמצעות תכנית הטלוויזיה עובדה".

בנוסף, הודיעו התובעים כי כבר לפני מספר חודשים נשלח מכתב התראה לנתבעים בדרישה לפצות את יו"ר עוצמה יהודית ולהתנצל, אך בקשה זו נותרה ללא מענה. 

מטעמו של בן גביר נמסר: "מי שמשמיץ ישלם ומי שרוצה לפגוע על רקע פוליטי ישלם כפליים. במערכת עובדה סימנו אותי בעיגול ואז ירו את החץ, הם הוציאו את דיבתי, הכפישו, השמיצו והתרשלו במילוי תפקידם ואפילו לא בדקו עובדות פשוטות. מילא אג'נדה שמאלנית, אבל התחקיר שלהם מגלה עבודה רשלנית ומביכה ועל כך הם ישלמו הרבה כסף".

תגובת מערכת 'עובדה': "את אשר היה לנו לומר בנוגע לאיתמר בן גביר שידרנו בתחקיר, ואנחנו עומדים מאחורי הדברים באופן מלא. אין בכוונתנו להיכנע לבריונות של בן גביר, גם לא זו המשפטית, ונתמודד עם התביעה ככל שנדרש."