נקבע מותו של הישראלי בן ה-30, מאיר תמרי ז"ל, אב לשניים מהיישוב חרמש, שנפגע מוקדם יותר היום (שלישי) בפיגוע הירי שאירע בצפון השומרון. הפיגוע אירע סמוך ליישוב חרמש, ובוצע מרכב חולף שנמלט מהאזור. 

פיגוע דריסה בחווארה: לוחם צה"ל נפצע קל
הפיגוע בים המלח: כתבי אישום הוגשו נגד המחבלים שרצחו את אילן גנלס ז"ל

מהמועצה האזורית שומרון נמסר: "מאיר התחתן עם טל בת היישוב חרמש, והגיע ליישוב חרמש לפני 4 שנים שם הם מגדלים את ילדיהם. בימים האחרונים הם סיימו לבנות את ביתם, בית שמאיר בנה במו ידיו". 

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "בשורה קשה מאוד, הלב נשבר יחד עם כל המשפחה הישוב ועם ישראל כולו. כואב כל כך להגיד את זה עכשיו, אבל כולנו מבינים. הכתובת הייתה על הקיר. היה אפשר למנוע את הפיגוע הזה. הפיגוע התרחש מספר מטרים ממחסום שאם היה פעיל הפיגוע הזה היה נמנע. התחננו שיחזירו את המחסום, התרענו שנשלם בדם ולא נענינו. אם ממשלת ישראל לא הייתה נכנעת ללחץ בינלאומי, ומסירה את המחסומים הבטחוניים, כולל המחסום הזה, מאיר היה כאן איתנו היום, והערב היה שוב צוחק ומשחק עם ילדיו הקטנים ואשתו טל, אני דורש עכשיו את החזרת המחסומים הבטחוניים. אם חיילים היו עוצרים את המחבל במחסום שעדיין קיים אולם לא מאוייש, מאיר היה עדיין איתנו".

הנרצח ספג פגיעה בכתף ובחזה. מסוק מד"א הוזנק לזירת הפיגוע, ופינה אותו למרכז הרפואי הלל יפה, שם הוא הועבר לטיפול בחדר הטראומה, אך לבסוף כאמור, נאלצו לקבוע את מותו. במסגרת המצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע, כוחות צה"ל פרסו מחסומים באזור. 

חולית "התגובה המהירה" של גדוד טלכרם בגדודי חללי אל-אקצא לקחו אחריות על פיגוע. מטעם לשכתו של שר הביטחון יואב גלנט, נמסר: "בעקבות פיגוע הירי בסמוך לישוב חרמש, שר הביטחון יואב גלנט, קיבל לפני זמן קצר עדכון מצב על מאמצי המצוד אחר המחבלים בשטח. בשעות הקרובות יקיים השר גלנט הערכת מצב עם בכירי מערכת הביטחון".