נציב קבילות חיילים לשעבר, אלוף במיל' יצחק בריק, התייחס הבוקר (שני) בשיחה עם ינון מגל וחיים לוינסון ב-103FM למוכנות של צה"ל למלחמה, זאת על רקע האיומים הרבים מצד חיילי מילואים לא להתייצב לשירות. 

"מצטרפים לחגיגה": ההפתעה שהכינו ארגוני המחאה לזוג נתניהו

"לא התכוננו לקראת מלחמה קשה שתהיה פה בעוד כמה חודשים או שנים", קבע בריק בפתח דבריו, והדגיש: "הכשירות שלנו פגועה שנים. צה"ל לא מוכן למלחמה, וזה מתבטא בדברים בסיסיים. תראה מה קורה לנו בגבול הצפון. צה"ל מפחד להגיב מול אוהל או תלישה של מצלמה על הגדר. לדרג המדיני אין מעקב אחרי מה שקורה בצה"ל, אין דיונים בקבינט, והמל"ל הפכה למזכיר האישי של ראש הממשלה. הרמטכ"ל למעשה מקבל תקציב ועושה מה שבראש שלו. כל אחד עושה סיבוב פרסה על קודמו. מיליארדי שקלים בורחים כאשר אין בניית צבא לאורך זמן".

"מה דעתך על הסרבנות?" נשאל האלוף (מיל') בריק, והשיב: "גם אם המחאה תצליח ותקום מדינה דמוקרטית - לא יהיה צבא להגן עליה. גם היום הצבא מתפורר, אחרי עצירת ההתנדבות הוא ירוסק. האויבים שלנו מחכים לרגע הנכון, הם לא יחכו עוד הרבה זמן. הם מעמידים את עם ישראל עירום ועריה, זה הסיפור. את הצבא היה צריך להשאיר מחוץ לפוליטיקה. להרוס את הצבא? גם אם תבנה אחר כך מדינה לא תוכל להגן עליה. זו התאבדות קולקטיבית, זו עם משוגע". 

עוד הוסיף: "אנחנו עם שיש בו חרדים והם יהיו איתנו, נקודה. אתה לא יכול לחרב את הצבא בגלל שאתה לא אוהב את החרדים. הסרבנות הזו תביא מכה נוראה לחרדים, אבל לעצמנו. מה לא מובן פה? אל תהרוס את הדבר שיכול לשמור על המדינה שלך. מה תגיד לילדים שלך? 'אני נלחמתי בחרדים והרסתי את המדינה'?".

סייע בהכנת הכתבה: דוד זבולוני, 103FM.