התחקיר הצבאי על נפילתו של לוחם אגוז, רב-סמל דוד יהודה יצחק ז״ל, במהלך מבצע לסיכול טרור במחנה הפליטים ג’נין, קבע כי הלוחם נפל בעקבות ירי כוחות צה"ל בעקבות זיהוי שגוי. כך, פרסם הבוקר (שלישי) דובר צה"ל. בעקבות התחקיר, למפקד הפלוגה נרשמה הערה פיקודית. מפקד הצוות יסיים את תפקידו. מפקד צוות נוסף אשר השתחרר, לא יפקד על הצוות במילואים לפרק זמן מוגבל, לאחריו יבחן המשכו. סמל הצוות לא ישרת בתפקיד פיקודי.

"תהיה אמיץ. עוד מעט אתה לא פה": המשפט הטראגי שדוד ז"ל כתב ביומנו
 

מסקנות התחקיר הוצגו ביום ראשון האחרון לראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי, על ידי מפקד פיקוד המרכז, מפקד אוגדה 98, מפקד חטיבת הקומנדו ומפקד יחידת אגוז. כאמור, על פי התחקיר, דוד ז"ל נפל במהלך מבצע לסיכול טרור במחנה הפליטים ג’נין, בליל ה-4 ביולי 2023, כאשר נורה ונהרג מאש כוחותינו בעקבות זיהוי שגוי. 

הלווייתו של דוד יהודה יצחק ז"ל (צילום :דוברות בית אל)

לפי נתוני התחקיר, הירי בוצע בשלב יציאת הכוחות ממחנה הפליטים ובזמן שהתבצעו חילופי אש בין הכוחות לחמושים. הכוח שזיהה דמות חשודה ותנועות חשודות באחד המבנים ירה לעברה, ודוד יהודה יצחק ז״ל נהרג כתוצאה מהירי בעקבות זיהוי שגוי. מסקנות התחקיר העלו פערים באופן הערכת מיקומי הכוחות במהלך היציאה ממחנה הפליטים.

הרמטכ"ל קיבל את מסקנות התחקיר ואמר כי "מדובר באירוע קשה ומצער, בו איבדנו לוחם צה״ל במהלך פעילות מבצעית תחת אש. יחידת אגוז, יחד עם יחידות הקומנדו, פעלו במחנה הפליטים ג'נין באופן אמיץ וראוי להערכה, והביאו להצלחות מבצעיות ולהרחבת חופש הפעולה של צה"ל. לצד זאת, נלמד את הלקחים הנדרשים, ונטמיע אותם ביחידות צה"ל הלוחמות".

סיכום ממצאי התחקיר הוצג למשפחת יצחק. צה"ל משתתף בצערה של המשפחה וימשיך ללוותה.