כוחות ימ״ס וסיירת גולני פעלו הלילה (בין רביעי לחמישי) במחנה פליטים טול כרם למעצר מבוקש. המבצע החל כפעילות מסוערבות ומתחילת התנהלו היו חילופי אש במקום. הכוחות ביצעו ירי לעבר המבוקש שניסה להימלט מהבית, והוא נפצע ונעצר. עם זאת, מי שנעצר אינו היה היעד של המבצע. כמו כן, נמצא אקדח סמוך ליעד.

נזרק רימון על מחבל, וחזר לכיוון הלוחמים: פרטים חדשים על הפעולה בטול כרם
חילופי אש בטול כרם: חמישה לוחמי מג"ב נפצעו, בהם שלושה במצב קשה

לטענת ארגון הטרור חמאס, במהלך הפעילות נהרגו שניים מהחמושים הפלסטינים שהיו במקום. "העימותים אמש הם אישור לכך שכל הגדה המערבית תמשיך להילחם", מסר דובר הארגון. כמו כן, קרא לציבור הפלסטיני לבצע פעולות טרור נוספות גם בהמשך. חבר הלשכה המדינית של חמאס, התייחס גם הוא לאירועים, ואמר כי "ישראל תשלם את המחיר". 

בנוסף לאירועים בג'נין, כוחות צה"ל פעלו הלילה גם לנטרול שני מחבלים שביצעו פיגוע ירי סמוך לאבני חפץ בשומרון. אחד הכוחות מסיירת גולני שהשתתף במבצע בטול כרם, ועוד שבעה לוחמים נוספים שהוגדרו ככוח כוננות חזרו למוצב שבו הם מוצבים. לאחר הדיווח על ירי שבוצע לעבר אזרח שנסע מעינב לאבני חפץ, הם הוקפצו למקום. 

בניסיון לאתר את היורים, בצה"ל הפעילו את הכוח והציבו מחסומים. האזרח שלעברו בוצע הירי נתן תיאור מדויק של הרכב הפוגע. מעט לאחר מכן, הצוות של סיירת גולני זיהה את רכב המחבלים. בשלב זה, הרכב הממוגן (טיגריס) של הכוחות על עם רכבם של המחבלים. 

המחבלים ניסו להימלט מהמקום, תוך שאחד מהלוחמים פורק מהטיגריס, מזהה אותם ויורה לעברם. לבסוף, שני המחבלים חוסלו, כשההערכה בצה"ל היא כי בכוונתם היה לבצע פיגוע ירי נוסף. 

בצה״ל אומרים כי לא רק שלוחמי הסיירת מנעו פיגוע באבני חפץ, אלא גם פיגועים נוספים שהיו נגרמים כתוצאה מהשראה, במידה שהמחבלים לא היו נפגעים מירי הכוחות. 

התמונה בכתבה פורסמה לפי סעיף 27א' לחוק זכויות יוצרים. מערכת האתר מכבדת זכויות יוצרים ומשקיעה מאמצים באיתור בעלי זכויות יוצרים לצורך שימוש בחומרים המופיעים באתר.  אם לדעתכם נפגעה זכותכם כבעלי זכויות יוצרים בחומר המופיע באתר זה, הנכם מתבקשים לפנות באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת: [email protected]