ראש השב"כ רונן בר התייחס הערב (שני) לראשונה למתקפת חמאס על ישראל ב-7 באוקטובר. באיגרת ששלח אמש לעובדי שב"כ ובני משפחותיהם, כתב: "למרות שורה של פעולות שביצענו, לצערי, בשבת לא הצלחנו לייצר התרעה מספקת שתאפשר לסכל את המתקפה. כמי שעומד בראש הארגון - האחריות על כך היא עליי. יהיה זמן לתחקירים - עכשיו נלחמים". 

מקטיושות ועד רחפנים: כמויות האמל"ח העצומות שתפסה המשטרה בידי המחבלים
הכניסה הקרקעית וההסלמה בצפון: תרחיש הקיצון שלוקחים בצה"ל
 
״אנשינו גילו גבורה, עוז ורוח לחימה", כתב בר. "הכוחות התפרסו בזירה ועברו מקרב לקרב, אל מול עשרות מחבלים. איבדנו עשרה מאנשינו הטובים ביותר, נפצעו רבים מאיתנו, אנשי השירות איבדו את קרוביהם. אינספור סיפורי גבורה, חתירה למגע ללא היסוס״. 

״כלל עובדי הארגון הגיעו ליחידות, חפ״קים נפתחו, צוותים ייעודים הוקמו. כל מי שנשא נשק ירד להילחם. הלוחמים יוצאים לטקילה בסיום הלוויה, החוקרים מביאים מודיעין ממחבלים שנתפסו, הרכזים בשטח עברו מלחימה לאיסוף. המשולש המודיעיני חדור מטרה ומייצר מודיעין״. 

״כבר ביום הראשון ללחימה", הוסיף, "הקמנו מערך מיוחד, בשיתוף עם צה״ל, לאיתור, זיהוי וריכוז מאמץ להשבת חטופים ונעדרים, כמו גם צוותים ייעודיים שונים, על פי תכליות הלחימה. אנחנו מצויים במלחמה, לא בסבב. סבב מנצחים בתמונת ניצחון ובשקט, מלחמה מסיימים בהכרעה ובשינוי המצב. אין מגבלת גבול, אין מגבלת זמן. עד הסוף״. 

״עובדי השירות פרוסים כעת בכל הארץ ומחוצה לה, מגינים עם צה״ל והמשטרה על הגבולות ומעבירים את המערכה בצורה מדורגת למגרש של האויב״