לאחר הפיצוץ אמש בבית החולים בעזה ולאחר שנחשף כי מה שעומד מאחורי הפיצוץ הוא ככל הנראה שיגור רקטי כושל של הג'יהאד האיסלאמי, צה"ל מפרסם היום (רביעי) לראשונה כי כ-13% מהרקטות ששוגרו אתמול - כשלו, השיעור הגבוה ביותר מתחילת המלחמה. 

היום ה-12: ביידן לנתניהו על הפגיעה בבית החולים: "זה לא אתם" | עדכונים שוטפים
חדשות 12 מציגים: הראייה הדרמטית שמוכיחה - ארגוני הטרור ירו את הרקטה | צפו

עוד עולה מנתוני צה"ל כי ממוצע שיגורי הרקטות הכושלים מאז תחילת המלחמה עומד על כ-7.5% שיגורים ביממה, כשכאמור אמש נרשם השיעור השיעור הגבוה ביותר מתחילת המלחמה ומנגד ביום השני של המלחמה נרשם השיעור הנמוך ביותר עם 4.67%.

 מגמת עליה בשיגורים הכושלים מהרצועה (צילום: דובר צה''ל)
מגמת עליה בשיגורים הכושלים מהרצועה (צילום: דובר צה''ל)

עוד נמסר מדובר צה"ל כי מתחילת הלחימה, ארגון הטרור חמאס משגר מטחי רקטות על בסיס קבוע ומשתמש במתחמים אזרחים רגישים לשימושים צבאיים. השיגורים מתבצעים ממתחמים הצמודים למבנים המכילים אוכלוסיות אזרחיות כגון בתי חולים, בתי ספר של האו״ם, מסגדים, מסעדות, מבנים דיפלומטיים ובתי מלון.

שיגור רקטות ממתחמים אזרחים בעזה (צילום: דובר צה''ל)
שיגור רקטות ממתחמים אזרחים בעזה (צילום: דובר צה''ל)

"ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי הפלסטיני יורים ללא הבחנה לעבר ישראל ופוגעים גם בתושבי רצועת עזה. ביממה האחרונה חלה עלייה בכמות השיגורים הכושלים שפגעו בשטח הרצועה. בתוך כך, ארגון הטרור חמאס ממשיך להשתמש בתושבי רצועת עזה כמגן אנושי, ולא מהסס לסכן את חייהם כדי להסוות את תקיפותיו", נמסר.