מלחמת חרבות ברזל: קרב הגרסאות על פיצוץ בית החולים ברצועת עזה נמשך, והערב (חמישי) גורם באיחוד האירופי מעריך כי מספר ההרוגים נמוך בהרבה ממה שדווח - כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

היום ה-13 למלחמה | מטח כבד לעבר יישובי הצפון, צה"ל תקף בתגובה
מחיר המלחמה: "העלויות עשויות להגיע ל-50 מיליארד שקלים" 

על פי הדיווח, בעוד חמאס טען כי 417 פלסטינים נהרגו בפיצוץ בית החולים, הגורם מעריך כי מספר ההרוגים עומד על עשרה עד 50 בלבד. 

בתוך כך, מוקדם יותר התפרסמו תמונות לוויין שצולמו מעל בית החולים אל-אהלי ברצועת עזה - החושפות נזק "מינימלי" לבית החולים עצמו ולמבנים סביבו, כך לפי הדיווחים באתר החדשות הבריטי The Sun.

צילומי הלוויין מציגים את הנזק בחניון בית החולים (צילום: רויטרס)
צילומי הלוויין מציגים את הנזק בחניון בית החולים (צילום: רויטרס)

הידיעה הגיעה לאחר שגם דובר צה"ל וגם משרד ההגנה האמריקני טענו כי יש בידיהם ראיות המוכיחות כי הפיצוץ הקטלני בבית החולים נגרם כתוצאה מירי תועה של רקטה שנורתה על ידי הג'יהאד האסלאמי ולא על ידי מתקפה אווירית של חיל האוויר הישראלי. משרד הבריאות של עזה דיווח כי "הפיצוץ בבית החולים אל-אהלי גרם למותם של לפחות 471 בני אדם - ביניהם נשים וילדים".

התקרית עוררה סערה בינלאומית וזאת למרות שהוצגו הוכחות לכך שישראל אינה אחראית לתקיפה. בנוסף, הוטל ספק בלגיטימיות של מספר ההרוגים לאחר שתמונות לווין חדשות שנחשפו הציגו נזק מינימלי למתחם בית החולים.

בינתיים, מנהיגים ממדינות ערביות ממשיכים לדבוק בגרסתם של הפלסטינים וטוענים כי ישראל היא האחראית למותם של 471 מתושבי עזה שהסתתרו בבית החולים, וכי "צה"ל מנסה לחפות על הפשע המחריד והטבח שביצע".