עם פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" פעלה יחידת מג"ן של משטרת מרחב הנגב בלחימה נגד מחבלי חמאס שחדרו למספר יישובים בעוטף. בהגיעם למושב מבטחים, תוך כדי ניהול לחימה, הבחינו הלוחמים בילד בן 5 פצוע ירי המוחזק בידי דודו, העניקו לו טיפול ראשוני מציל חיים, חילצו אותו מאזור הירי, ופינו אותו במהרה לבית החולים. במעשיהם הצילו השוטרים את עטאללה תוך כדי לחימה.

אחותו של הדר גולדין: "אנחנו חטופים כבר תשע שנים, זו נורת אזהרה"
צה"ל יתחשב בסכנות? "כניסת כוחות לעזה תהווה תמריץ להרג החטופים"

מבירור ראשוני עלה כי אביו של עטאללה, שעבד במטעים בסמוך למושב, נרצח על ידי המחבלים לעיני בנו הקטן אשר כאמור, נפצע אף הוא מהירי באורח קשה.

בסוף השבוע מפקד מרחב הנגב, תנ"צ אפי שימן, מפקד יחידת מג״ן סנ"צ רונן כלפון והלוחמים ביקרו ביחד בבית החולים את עטאללה, שפגש לראשונה את שני הלוחמים שהצילו את חייו.

מפקד המרחב הודה ללוחמי היחידה ומפקדיה שפעלו בזמן הלחימה הקשה לחילוץ הילד מאזור הסכנה וביצעו בו פעולות מצילות חיים עד לפינויו לבית החולים. 

השוטרים שהצילו את חייו של עטאללה בן ה-5 ליד מיטתו בבית החולים (צילום: דוברות המשטרה)
השוטרים שהצילו את חייו של עטאללה בן ה-5 ליד מיטתו בבית החולים (צילום: דוברות המשטרה)

מפקד המרחב ציין בפני המשפחה כי שוטרי המחוז הדרומי לחמו בחזית והיו הראשונים שהגיעו לזירות האש, פעלו בגבורה והצילו חיים רבים בלחימה אל מול ארגון הטרור שהינו אויב משותף ואינו מבחין בין דת, לאום או מגדר. מתוך כך עולה החשיבות בשמירת הדו קיום והאחדות במגזר שהינו חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית בשגרה ובחירום.

תיעוד מחילוץ משפחה בקיבוץ בארי, שצולם במצלמות הלוחמים והכלבים. באדיבות דובר צה"ל (צילום :דובר צה"ל)

בסיום המפגש איחלו המפקדים לעטאללה החלמה מהירה וביקשו להשתתף בצער המשפחה ששכלה את אב המשפחה.  משפחתו של הילד המתגוררת בעיר רהט ביקשה להודות ללוחמים ולשוטרים שהצילו את חייו של עטאללה. הילד התרגש מאוד מהמפגש, נישק את השוטרים ואף הבטיח להיות שוטר במשטרת ישראל כשיגדל.