יו״ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ ביקר היום (שלישי) בצפון. גנץ החל את ביקורו בפיקוד הצפון, שם נפגש עם אלוף אורי גורדין וקיבל ממנו סקירה מבצעית על הגזרה הצפונית.  בהמשך, ביקר השר בחמ״ל העירוני של קריית שמונה יחד עם ראש העיר אביחי שטרן וראש מועצת מבואות חרמון בני בן מובחר, ובמטולה יחד עם ראש המועצה דוד אזולאי. בתום ביקורו, הכריז גנץ כי למרות הניסיונות להחזרת החטופים - ישראל לא תעצור את המלחמה עד להשגת יעדיה.

מה שאנחנו בבית לא ראינו: כתב רשת CNN נכנס לרצועת עזה וזה מה שמצא שם
סוגרים חשבון: כוחות צה"ל פירקו את האנדרטה לזכר ערפאת | תיעוד מעזה

בסיום הביקור אמר: ״אני מסיים סיור במטולה ובקרית שמונה ופתח הדברים אני מבקש לשלוח חיזוק לכל תושבי הצפון והדרום שפונו מבתיהם. כולנו אתכם ומאחוריכם. אתם הרוח הגבית של כולנו. נפגשתי עם רוב ראשי הרשויות בגזרה בשבועות האחרונים ואני מבקש להביע הערכה למאמץ האזרחי והמנהיגות של כל הרשויות". 

עוד סיפר כי "ביקרתי מוקדם יותר גם בפיקוד הצפון, שם ובשטח יש דריכות, פעילות מבצעית אפקטיבית ומוכנות להרחבת המערכה ככל שיידרש. אני רואה את ההתנהלות של נסראללה ושואל – האם הוא איבד קשר עם המציאות בשטח? את השאלה הזו צריכים עכשיו לשאול אזרחי לבנון וממשלת לבנון. אנחנו לא נחזור ל-6 באוקטובר גם כאן בגזרה אנחנו פועלים התקפית והמטרה ברורה – לאפשר לתושבים לחזור לפה בביטחון".

בני גנץ בביקור בצפון (צילום: ללא קרדיט)
בני גנץ בביקור בצפון (צילום: ללא קרדיט)

"בדרום אנחנו ממשיכים מעמיקים ומרחיבים את התמרון. כפי שראיתם חיילי צה"ל מגיעים לכל מקום בעיר עזה שבנו נמצאים מחבלים, ויגיעו לכל מקום ברצועה ככל שידרש. אני מבקש להדגיש –  גם אם נידרש להפסקת אש לצורך החזרת חטופים – לא תהיה עצירה של המלחמה", הוא הוסיף, "אנחנו ממשיכים עד שמשיגים את היעדים".

"אני מבקש להשתתף מעומק הלב בצער הכבד של משפחתה של נועה מרציאנו ולשלוח לה חיבוק, כמו גם לכל משפחות החטופים, הנעדרים והנרצחים. אני מודע לפחדים המוצדקים והטבעיים של משפחות החטופים, שאכן מולנו אויב אכזר וחסר פני אנוש. גם בימים אלו וברגעים אלו אנחנו עושים כל המאמצים המדיניים וצבאיים כדי להחזיר את הבנות והבנים הביתה בשלום. עושים הכל כדי להחזיר את כולם, בכל אמצעי.
אנחנו לא חוזרים עד שמבצעים את כל המשימות, ונמשיך להילחם עד שינוי המציאות בגבולותנו".