השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, העביר הבוקר (ראשון) ביקורת על קבינט המלחמה ואמר כי "צורם לי שבסוף יש דבר שנקרא קבינט מלחמה, שאלה אנשים עם אותה תפיסה. אלה אנשים שבסוף הובילו את התפיסה הביטחונית של המדינה. כשאמרתי סיכולים ממוקדים, הסתכלו עליי כליצן". 

בשיחה עם ינון מגל ויוסי יהושע ב-103FM אמר: "הלוואי שכולם עשו את החשבון שלהם, ולא עורפים ראשים בזמן מלחמה. אני חוזר עכשיו מישיבת קבינט, בעיניי לא משנה איזה תירוץ אתה נותן לזה, לדעת כולם, דלק יכול לשמש את חמאס לטרור. אפשר לחלק מים בדרכים אחרות, לא בדרך של דלק. גם אם אני יודע שזה לא מגיע לחמאס, הייתי מאלה שחושבים שבקבוק מים לא צריך להכניס עד שלא יודעים מה עם החטופים, אני לא יודע מה קורה עם התינוקות והנשים. שום דבר לא צריך להיכנס לעזה, בטח לא דלק. צריך להגיד לאמריקנים שהם בחיים לא היו נותנים דלק למי שמחזיק בחטופים שלהם, שהם לא יודעים מה מצבם. אין להם אפילו ביקור של הצלב האדום, ואתה מכניס להם דלק". 

משאית דלק במעבר רפיח (צילום: AFP via Getty Images)
משאית דלק במעבר רפיח (צילום: AFP via Getty Images)

בהמשך, הוסיף: "פתחנו יותר מ־800 כיתות כוננות. הקריטריונים שהקלנו בהם רבים מאוד. אני רוצה להעלות את כמות האישורים, מה שקרה מוכיח שאקדח יכול להציל משפחה ורובה סער יכול להציל שכונה שלמה. נשק זה מציל חיים. היו כאלה שמידרו אותי מפגישות ביטחוניות כי אמרו שאני לא מבין".

על סוגיית המשמר הלאומי, אמר השר בן גביר: "מי שעצר זה אלה שתדרכו נגדי, וכל מי חסמים משפטיים. גם בתוך הממשלה, גורמים שהחזיקו בקונספציה שהייתה לא נכונה. חייבו אותי שזה יהיה תהליך ושזה ייקח הרבה מאוד חודשים. היום כולם מתיישרים לפי המדיניות, טוב שכך, אך לפני תשעה חודשים לא קראו לי שר הפיתות? רציתי להחמיר עם האסירים, רציתי סיכולים ממוקדים בעזה כל לילה, רציתי לחלק נשק".