שר הביטחון יואב גלנט ערך הערב (שבת) הערכת מצב ברצועת עזה והצהיר כי "לא נעזוב את עזה עד להשבת כל החטופים. נמצה את ההזדמנות להביא חטופים נוספים, כל מו״מ לשחרור יהיה תחת אש". גלנט נפגש עם מפקדים ולוחמים מכוחות חי"ר, שריון, הנדסה וחיל הים, והדגיש: "היכולת שלנו להביא את הקבוצה הראשונה של החטופים נובעת מהלחץ שמופעל צבאית".

שר הביטחון הוסיף: "ברגע שהלחץ פועל צבאית - הם רוצים הפסקה, כשאתה מגביר את הלחץ - הם רוצים עוד הפסקה, כשאתה מגביר עוד יותר – הם מוכנים לבוא עם הצעה, וכשאתה מגביר עוד יותר – הם מוכנים לבוא עם הצעה שאפשר לקבל אותה, זאת כל השיטה. אנחנו לא יכולים לעזוב את הפעולה ואת המלחמה בעזה עד שאנחנו מגיעים למצב שאנחנו מביאים את כל החטופים, כי יש לנו עוד רבים".

"יש קשר ישיר בין הפעולה שלכם לבין חיסול האויב וגם בין הפעולה שלכם לבין הבאת חטופים, זה התהליך. לוח הזמנים להפוגה הוא קצר, זה לא ייקח שבועות, ייקח ימים – קצת יותר, קצת פחות, כל המשך מו"מ יעשה תחת אש. כלומר, רוצים להמשיך ולדון על הפעם הבאה - זה יהיה כשהפצצות נופלות והכוחות לוחמים, זה הבסיס. ממשלת ישראל גאה בכם, כל עם ישראל נמצא מאחוריכם, אתם צריכים לדעת את זה ולהמשיך שיהיה לכם את הכוח. אתם מסכנים את החיים אבל אתם מביאים תוצאות ואנחנו מעריכים מאוד את מה שאתם עושים", הוסיף.