נמשכת חקירת מחבלי החמאס שלקחו חלק בטבח: הותר היום (שני) לפרסום תיעוד מחקירתם של אדהם חוסא ואסמאעיל חוסא, מחבלי חמאס שחדרו לישראל בשבת השחורה, ובה מתארים כיצד חטפו אזרחים תאילנדים ואזרח נפאלי משטחים חקלאיים של קיבוץ עלומים, העלו אותם על אמבולנס בגבול ונסעו אל בית החולים שיפא שברצועת עזה.

תיעוד החקירה - וחטיפת האזרחים הזרים

תיעוד חקירת מחבלי חמאס וחטיפת אזרחים זרים (צילום :תקשורת שב״כ)

מתוך חקירתם בשב"כ, מהרגע שנכנסו לשטח ישראל ועד שהביאו את החטופים לשיפאא: 
- ״חציתי את הגדר דרך פרצה שאפשרה לעבור ברגל. לאחר מכן עליתי על ג׳יפ מגנום לבן ונסענו עד שער היישוב שהיה סגור. עלינו מעל השער ונכנסנו פנימה לאזור עם החדרים של החקלאים״.

- ״שני אנשים שהייתי איתם לקחו מישהו ויצאו איתו. אחר כך אני הבאתי בנוסף לשני החטופים עוד אחד״. 

- ״העלנו את החטופים לאמבולנס, שם אבו חאלד שאל את אחד החטופים: ׳מה שמך?׳ אבל הוא לא הבין מה הוא שאל אותו. החטוף השני רמז לו: ׳תאילנד׳. ואז הבנו ששניהם עם אותה אזרחות ורוב הסיכויים שהם פועלים. אמרו לנו לנסוע עם האמבולנס לבית החולים שיפאא״. 

- ״בשיפאא החטוף הראשון צעד על רגליו והכנסנו אותו בהליכה. החטוף השני הכניסו אותו למעלית ונשאו אותו על אלונקה. את השני הם הכניסו לחדר- שם היה אחד מאלקסאם (חמוש) ומחוץ לחדר היו שניים מאלקסאם״.  

- ״מהחטוף הפצוע שמעתי רק מילה אחת- ׳תאילנד. תאילנד׳. והוא שתק״. 

- ״מחוץ לבניין בבית החולים היה ג׳יפ. עליתי עליו עם החטוף ובחור נוסף. הם כיסו את הראש שלו והניחו עליו מסיכה כדי שלא יזהו אותו״.