"חרבות ברזל": 100 חיילים של חטיבת הקומנדו הועברו מגזרת עזה לגזרת שומרון בגלל הפיגוע בחווארה לפני ה-7 באוקטובר. רועי שרון, הפרשן לענייני צבא וביטחון של כאן 11, שחשף זאת, שוחח הבוקר (שלישי) עם ינון מגל ובן כספית ב-103FM והביא פרטים נוספים על הידיעה.

"הייתה טענה במשך חודשיים שלא הוסט אף חייל מהעוטף באזור השומרון", טען. "הפרסום שם סוף לזה. בצה"ל לא הצליחו לקשור את החוטים לבד ולכן לא ידעו על זה, אני מאמין להם שלא שיקרו בכוונה. מי שמחליט על הזזת כוחות בצה"ל זה אגף המבצעים בצבא, בדיעבד זו טעות קשה. בזמן אמת, הם פשוט ראו בעזה זירה מתה, שלא יקרה כלום, ולכן אפשר לוותר על שתי פלגות של קומנדו". 

"החיילים ההם לא יצאו לחופשה אלא תפסו כוננות, באוגדת עזה לדעתי נשארו נטו שני גדודים מתוך ארבעה", הוסיף. "זה כוח שלא היה בקו ראשון, הם ישנו בבסיס שנמצא באזור צאלים, הם לא היו מונעים את הקטסטרופה אלא היו יכולים להציל כמה אנשים. צה"ל פישל פעמיים, זה מחדל על מחדל. תוכנית ההגנה צריכה להתבסס על המכשול". 

בסיום, הדגיש שרון, הכתב והפרשן לענייני צבא וביטחון ב'כאן 11': "ב־6 באוקטובר, היו 22 גדודים ביהודה ושומרון. באיו"ש יש הסלמה ואיומים, וצה"ל מתייחס לעזה כזירה מתה. לא משקיעים ב־8200, זו שרשרת של כשלים ומחדלים, כולם קשורים לכולם, חלק נובעים מהקונספציה וחלק נובעים מתוכנית הגנה כושלת. הלוחמים נלחמו, הטנקים עבדו. זה סיפור של עובדות, במשך חודשיים זה הוכחש. בצה"ל הסתכלו על העוטף ואמרו שמספיק מה שיש שם".