אוגדה 98, הכוללת בתוכה את עוצבת הקומנדו ויחידות מיוחדות נוספות, פתחה בהתקפה משולבת על מרחב העיר חאן יונס נגד מרכזי הכובד של ארגון הטרור חמאס. בתוך שעות ספורות פרצו לוחמי האוגדה את קווי ההגנה של חטיבת חאן יונס, כיתרו את העיר ולראשונה החלו לתמרן בלב המרחב. מתחילת ההתקפה חיסלו לוחמי האוגדה מחבלים רבים בהיתקלויות והפעלת אש מהאוויר, איתרו כ-30 פירי מנהרות והשמידו אותם. 

כמויות נשק בלתי נתפסות: צה"ל איתר מצבורי נשק שלא מביישים צבא | תיעוד

הכוחות שפתחו את ההתקפה האוגדתית תקפו מטרות טרור רבות במרחב. הכוחות פשטו על מוצב גדודי של חמאס, ואיתרו אמצעי לחימה ומודיעין רבים. במקביל כוחות אחרים מכתרים את העיר חאן יונס. 

אוגדה 98 (צילום: דובר צה''ל)
אוגדה 98 (צילום: דובר צה''ל)

עוצבת הקומנדו וחטיבת גבעתי הגיעו למרכז חאן יונס והחלו בפשיטות ממוקדות בלב העיר. הלוחמים חיסלו מחבלים, השמידו תשתיות טרור ואיתרו אמצעי לחימה. בנוסף, נתקפו מטרות טרור, בניהם מחסן לאמצעי לחימה הנמצא בתוך מסגד.

אוגדה 98 (צילום: דובר צה''ל)
אוגדה 98 (צילום: דובר צה''ל)

חטיבת חאן יונס היא אחת משתי החטיבות הדומיננטיות ביותר בחמאס. העיר חאן יונס מהווה מרכז כובד של ארגון הטרור ומזוהה כסמל צבאי ושלטוני. כל הנהגתו של ארגון הטרור חמאס, מדינית וצבאית, גדלה במרחב העיר חאן יונס, בניהם יחיא סינוואר, מוחמד סינוואר ומוחמד דף. כעת העיר מכותרת על ידי אוגדה 98.