הציד נגד ראשי חמאס נמשך: הפלסטינים דיווחו היום (חמישי) כי צה"ל הטיל כרוזים ברצועה ועליהם נכתב ה"מחירון" על ראשם של בכירי ארגון הטרור השוהים ברצועת עזה. 

בכרוז שפנה לעזרים נכתב: "חמאס איבד את הכוח, סופו של הארגון קרב. למען עתידך, במתן מידע המאפשר לנו לעצור את האחראים שהביאו הרס לרצועת עזה, תקבל פרס כספי. תחשוב על עתידך, סודיות מובטחת". לצד המלל נכתב המחירון: מי שיביא מידע על מנהיג חמאס ברצועה, יחיא סינוואר, יקבל 400 אלף דולר, על אחיו, מחמד, 300 אלף דולר, על ראפע סלאמה 200 אלף דולר, ועל מוחמד דף 100 אלף דולר.

כרוז שהוטל ברצועה ועליו המחירון של בכירי חמאס (צילום: שימוש לפי סעיף 27א')
כרוז שהוטל ברצועה ועליו המחירון של בכירי חמאס (צילום: שימוש לפי סעיף 27א')

בתחילת השבוע פורסמו הקלטות של ראש השב"כ רונן בר, בהן הוא אומר כי מטרתה של ישראל היא לחסל את בכירי חמאס, גם בשטחן של מדינות כמו קטאר וטורקיה. "נחסל את בכירי חמאס בקטאר ובטורקיה. זה יקח שנים אבל זו המשימה של הדור שלנו ׳משימת מינכן׳", אומר בר בהקלטה.

"הקבינט הציב לנו מטרה. במילים של הרחוב זה לחסל את חמאס, ואנחנו נחושים לעשות את זה", אומר ראש השב"כ ומוסיף "זה המינכן שלנו". כלומר, כפי שהמבצע לחיסול המחבלים שעמדו מאחורי טבח 11 הספורטאים במינכן נמשך שנים על גבי שנים, כמעט 20 שנה - כך יהיה גם הפעם", אומר בר בהקלטה.

"בכל מקום: בעזה, באיו"ש, בלבנון, בטורקיה, בקטאר, בכל מקום. ייקח כמה שנים אבל אנחנו נהיה שם כדי לעשות את זה", מבטיח ראש השב"כ. האחריות הביטחונית היא שלנו. החובה שלנו היא לספק גם ביטחון וגם תחושת ביטחון. לצערי ב-7 באוקטובר לא הצלחנו לעשות את זה. אני חושב שאנחנו במגמת עלייה ואנחנו לא מחכים", הוסיף.

בר המשיך ואמר: "את הלקחים שלנו מהאירועים כבר מפיקים. כבר מעבירים אותם לגזרות אחרות. לא רק לרצועת עזה, כמובן. היקף האיומים שיש על מדינת ישראל הוא חסר תקדים בשנה האחרונה, עוד לפני האירועים האלה. גם במקרה הזה העיקר סמוי מן העין. יש הרבה מאוד דברים שבוחשים מתחת לפני הקרקע".