תא"ל אבי רוזנפלד, מפקד אוגדת עזה שהותקפה בשבת השחורה ב-7 באוקטובר, שיגר היום (רביעי) אגרת ללוחמי צה"ל ובה התייחס לתקיפה שביצעו המחבלים והבטיח כי צה"ל יפעל במלוא כוחותיו כדי למצות עימם את הדין. 

בזמן שהיה בהפוגה מהלחימה: לוחם התעורר בבהלה בחדר ופתח בירי
"לוחם במלוא מובן המילה": המונים נפרדו מיוסף גיטרץ ז"ל שנפל בקרב בעזה

"אחיי הלוחמים", כתב, "מאז פרוץ המלחמה אנחנו נלחמים בהגנה ובהתקפה משני צידי הגבול. בשבת הארורה, ה-7 באוקטובר, יצאו מח‘רבת אח‘זעה המחבלים המתועבים, אשר ביצעו את הפשעים הנוראיים ביותר שניתן לתאר".

עוד נכתב: "מתקפת הטרור של מחבלי עזה מח‘רבת אח‘זעה כוונה לקיבוץ ניר עוז, ישוב של אנשי עבודה ושלום. המתקפה האכזרית הזו כללה מסע רצח וחטיפה של רבים מחברי הקיבוץ ביניהם נשים, ילדים וזקנים". 

"הזעם והזעזוע על מה שקרה לאנשים בניר עוז והתסכול על כך שלא הצלחנו להגן עליהם ילוו אותנו תמיד. אנחנו מחויבים לרדוף את המחבלים שהיו שם ואת עוזריהם עד האחרון שבהם ולהחזיר הביתה מהשבי בעזה את אנשי ניר עוז ואיתם את כל השבויים והנעדרים". 

"בימים האחרונים פתחנו במבצע ”עוז וניר“ - התקפה על מעוזי האויב בח‘רבת אח‘זעה. נפעל במלוא הכוח כדי לחסל את המחבלים המסתתרים שם מעל ומתחת לקרקע וכדי לפרק את תשתיות הטרור והרשע". בסיום דבריו כתב: "בעת שנעשה זאת יהיו בליבנו חברי קיבוץ ניר עוז".