מעט יותר מארבעה חודשים לאחר תחילת המלחמה, כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בצפון ומרכז רצועת עזה. כוחות של צוות הקרב החטיבתי של 401, לוחמי שייטת 13, יחידת שלדג, יחידת עוקץ ויחידות מיוחדות נוספות יחד עם לוחמי שב״כ  פשטו על מרחב ׳שאטי׳ ושכונת ׳תל אלהוא׳ שבצפון הרצועה. 

לפיד על הורדת הדירוג: "אין שר אחד שעובד למען הציבור"
חולדאי או ברביבאי? סקר "מעריב": זה המוביל בקרב הצמוד בתל אביב

במהלך הפעילות חוסלו כ-120 מחבלים והושמדו כ-20 תשתיות טרור של ארגון חמאס. במשרדים של פקידי אונר"א נמצאו אמצעי מודיעין ומסמכים שהעידו כי אותם המשרדים שימשו גם את מחבלי ארגון הטרור חמאס.

תיעוד מנהרת הטרור מתחת למטה אונר"א (צילום :דובר צה"ל)

כמו כן, בהכוונה מודיעינית של שב״כ הגיעו הלוחמים אל פיר מנהרה סמוך לבית ספר של ארגון אונר״א. הפיר הוביל לתוואי תת-קרקעי ששימש כנכס משמעותי של המודיעין הצבאי של חמאס ועבר מתחת למבנה המשמש כמטה המרכזי של אונר"א ברצועה.

התוואי נבנה בעומק של 18 מטרים ובאורך של 700 מטרים והכיל מספר דלתות הדף. בפשיטה אותרו אמצעים מודיעיניים ממגוון רחב של סוגים. מיצוי המודיעין החדש שנמצא יאפשר פשיטה על יעדי חמאס נוספים. 

חלק מאמצעי הלחימה שנמצאו בשטח  (צילום: דובר צה''ל)
חלק מאמצעי הלחימה שנמצאו בשטח (צילום: דובר צה''ל)

הלוחמים איתרו תשתית חשמל בתוך המנהרה המחוברת למבנה המטה המרכזי של אונר״א, דבר המעיד על תספוק חשמל לתוואי המנהור באמצעות נכסי אונר״א. בתוך משרדי המבנה אותרו אמצעי לחימה רבים, וביניהם רובים, תחמושת, רימונים ומטענים. 

אינפוגרפיקה מונפשת המתארת תוואי תת-קרקע העובר בין תשתיות אונר"א (צילום :דובר צה"ל)

בעקבות ממצאים אלו ועל בסיס מודיעין מקדים של שב״כ, פשטו הלוחמים על המטה המרכזי של ארגון אונר״א, המכיל את משרדיהם של מספר ארגונים הומיניטריים ובין לאומיים.