הרב אברהם מרדכי גוטליב, אדמו"ר קהילת אשלג בקריית יערים, שוחח היום (שישי) עם רון קופמן ואריה אלדד והתייחס לסערת גיוס החרדים. 

"מסתכלים למוות בעיניים, מול הזוועות": האיש שפיקד על זיהוי גופות הנטבחים
"הערך מתחיל להישחק": האתגרים שמקשים על גיוס חרדים - והפתרונות

"אני כבר מגיל 14 עוסק בחוכמת הקבלה, 24/7, לומד, בכל קצוות הקשת של החברה הישראלית כבר עשרות שנים. חוכמת הקבלה רואה את העקרונות של היהדות בצורה אחרת לגמרי".

הרב גוטליב המשיך והסביר כי "למשל, הפירוש של המילה האחת 'תורה', בציבור החרדי מפרשים את המילה תורה לשבת על יד ספרים פתוחים וללמוד, אבל מצד האמת, המילה תורה היא מלשון הוראה. כלומר הוראת דרך, איך להתחבר עם ריבונו של העולם. מבחינתנו, גם אם אישה חותכת ירקות לכבוד שבת, זה תורה. בוודאי ובוודאי כשאדם נכנס מתחת לאלונקה במסירות נפש, גם זה תורה".

"אנחנו סבורים שאדם צריך גם לצאת לעבודה, חוץ מבודדים, אנשים שמסוגלים לשבת וללמוד כל היום, והחברה צריכה את זה כי החברה צריכה רבנים, פוסקים, דיינים, מלמדים", הדגיש והוסיף: "החברה מפיקה תועלת מהלימוד שלהם, אבל שציבור שלם של 150 אלף איש ישבו וילמדו? זה דבר שלא בא בחשבון. אני רואה על יד הבית שלי, יש מעין שרשרת של חנויות ובחורים משוטטים שם כל שעות היום, הם אמורים לשבת וללמוד - בפועל הם יושבים עם רוגעלך ועוגיות. זה מתרחש בכל מקום".

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm