ראש אמ"ן אהרן חלויה התייחס היום (חמישי) במהלך שיחה שקיים עם ראשי הזירות של חטיבת המחקר לתרחיש של התרחבות משמעותית של המלחמה. ״אני אמרתי לכם לא פעם ולא פעמיים שלא בטוח שהרע ביותר מאחורינו ואנחנו לפני ימים מורכבים״, ציין. הקבינט צפוי להתכנס הערב על מנת לדון במצב הביטחוני .

שלושה תרחישים לנקמה האיראנית: ישראל בכוננות ספיגה לאחר החיסול בסוריה

כמו כן, התייחס לסיום תפקידו של הקצין עמית סער: ״עמית הוא קצין עתיר זכויות, אשר תרם רבות לביטחון מדינת ישראל לאורך עשרות שנים והקדיש את כל חייו הבוגרים ומרצו לעשייה זו. הערכתי לעשייתו של עמית עצומה וביתר שאת בימי המלחמה היא עצומה, הוא הקדיש את מיטב שנותיו לביטחון מדינת ישראל ובכלל עשייתו בלטה בערה פנימית ייחודית בדאגה למדינת ישראל.

עוד הוסיף כי "מדובר באיש ייחודי, אשר מעבר להיותו קצין מקצועי ואיכותי, הוא מעל הכל בן אדם יוצא מן הכלל שאני מאוד מעריך אותו ואוהב כמפקד, קולגה וחבר. בימים האחרונים התבשרנו כולנו על מחלתו של עמית. מהרגע הראשון שיקפתי בפני עמית שאני נותן לו את התמיכה המלאה לכל החלטה בעניין המשך תפקידו. היה לי ברור שנדרש לעשות הכל בכדי לסייע לעמית לנצח גם את המלחמה הזאת. אני אמרתי לכם לא פעם ולא פעמיים שלא בטוח שהרע ביותר מאחורינו ואנחנו לפני ימים מורכבים".