דובר צה"ל תת-אלוף דניאל הגרי אמר הבוקר (ראשון) בהצהרה לתקשורת כי "אמש איראן פתחה במתקפה נגד ישראל ושיגרה יותר מ-300 איומים מסוגים שונים. יירטנו 99% מהאיומים ששוגרו. זהו הישג אסטרטגי משמעותי מאוד. מתוך 170 כטב"מים שאיראן שיגרה, 0 חדרו לשטחנו. עשרות מהם יורטו על ידי מטוסי קרב של חיל האוויר, מערכות ההגנה האווירית שלנו ומערכות ההגנה של השותפים שלנו".

החשש באיראן עולה? תורים ארוכים בתחנות הדלק בטהרן
איראן לא ציפתה: אלו המדינות שהתייצבו לצד ישראל כנגדה

עוד אמר הגרי כי מתוך 270 כלי טיס בלתי מאוישים, 0 חדרו לשטח מדינת ישראל, ומתוך יותר מ-130 טילי שיוט שאיראן שיגרה - 0 חדרו לשטח מדינת ישראל, כאשר 25 מהם יורטו על ישי חיל האוויר. יותר מ100 טילים בליסטיים - מספר טילים בודדים חדרו והשאר יורט

בנוסף, הגרי חשף כי "מספר טילים בודדים חדרו לשטח ישראל, טילים בליסטיים נפלו בנבטים - אבל הבסיס מתפקד. איראן חשה שתשתק את הבסיס, אבל נכשלה. בוצעו מספר שיגורים גם משטח עיראק ותימן, ואף אחד לא חדר לישראל". הוא הוסיף כי "האירוע לא הסתיים. אנחנו ערוכים לאיומים נוספים. כעת אין שינוי בהנחיות פיקוד העורף, ואין לקיים פעילויות חינוכיות".

בנימין נתניהו על המתקפה האיראנית (צילום: דוברות רה"מ)

בסיום דבריו ציין: "לצד ההתפתחות הלילה לא שוכחים לרגע את 133 החטופות והחטופים המוחזקים בעזה. נמשיך לעשות הכל כדי להשיב אותם הביתה מהר ככל הניתן".