שר הביטחון, יואב גלנט, וראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי, הודיעו הערב (חמישי) על סבב מינויים בצה"ל ועל קידום מפקדים שבלטו בלחימה בשטח ובמטה במהלך מלחמת ״חרבות ברזל״, לתפקידים בפורום המטה הכללי.

לתפקיד ראש אגף המודיעין, במקומו של אהרן חליוה שהתפטר, ימונה, כפי שכבר פורסם, תת-אלוף שלומי בינדר. לתפקיד מפקד פיקוד המרכז ימונה תת-אלוף אבי בלוט.

תא״ל בלוט קצין לוחם רב זכויות הוא גם האלוף הראשון בוגר ישיבת עלי בית החרושת לקציני קרביים בצה״ל בשנים האחרונות. בלוט הוא בשר מבשרם של מתישבי יהודה ושומרון ועתה יתקשו בימין לזעוק על הפליה, קיפוח, רדיפה, חוסר הבנה של מטה פיקוד מרכז לצרכיהם הביטחוניים והיום יונים.

לתפקיד מפקד הגיס הצפוני ומפקד מערך התמרון בזרוע היבשה ימונה תת-אלוף דן גולדפוס, שבלט במהלך המלחמה בשל הנאום אותו נשא ובו קרא לפוליטיקאים לשוב לשיח ממלכתי - נאום עליו ספג נזיפה. התפקיד החדש הוא משמעותי - מהיום הוא הסיוט של חאסן נסראללה, הוא הקצין שיוביל את עשרות אלפי לוחמי צה״ל לקווי ההגנה של חיזבאללה בלבנון. והקצין נחשב לקצין עז נפש תחבולן ומקצועי. חברו תא״ל דודו בר כליפא שגדל בחטיבה הסגולה מונה לתפקיד ראש אגף כוח האדם. אשר יחליף את האלוף יניב עשור מינוי זה הוא כאמור אמירה באשר לעיצוב דמות המטכ״ל ביום שאחרי.

לתפקיד ראש אגף כוח האדם ימונה תת-אלוף דוד (דדו) בר כליפא לתפקיד ראש אגף התקשוב ימונה תת-אלוף אביעד דגן, שצמח בחיל האוויר ונחשב לאיש מקצועני בתחום. הקצינים שקודמו יועלו לדרגת אלוף. 

השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, אמר בעקבות המינויים: ‏"לגלנט, ממובילי הקונספציה ואחד מהאחראים הבולטים למחדל השבעה באוקטובר, אין מנדט לאשר מינויי אלופים ולעצב את המטה הכללי הבא של צה"ל. המינויים עליהם החליט היום גלנט יחד עם הרמטכ"ל מלמדים כי הוא מצפצף על הציבור באופן מוחלט. אין לזה קשר לזהות הקצינים שמונו, שייתכן שחלקם ראוי מאוד, אלא לעצם ההחלטה של גלנט להמשיך כאילו לא קרה תחת אחריותו כשר ביטחון המחדל הגדול ביותר בתולדות המדינה. ‏לאור הדברים, אני קורא לראש הממשלה להדיח את גלנט מתפקידו - הוא אינו ראוי להמשיך לכהן כשר הביטחון".