אלי אלבג, אביה של התצפיתנית לירי שנחטפה במהלך יום הטבח בחודש אוקטובר האחרון, התראיין אמש (רביעי) בערוץ 14. הוא התייחס לסרטון המזעזע שפורסם מרגעי החטיפה, וסיפר על מסר מרגש שהועבר על ידה דרך חטופים ששוחררו משבי ארגון הטרור חמאס. 

שלמה קרעי נגד גלנט: "בורח לו השמאל, מנסה להפיל את הממשלה יחד עם גנץ"
"תוכן שקרי": חבר הליכוד בתביעת דיבה בסך עשרות אלפים נגד אביעד גליקמן

"האמת שהיא הפתיעה אותי, היא חזקה כמו אבא שלה אבל עכשיו היא עקפה אותו וזה קצת נותן אנחת רווחה שהיא חזקה והיא יודעת", ציין. עוד הוסיף: "אנחנו מדברים גם על החטופים שהשתחררו ואתה יודע מה לירי אמרה להם - 'תגידו למשפחה שלי שאני אוהבת אותם וזה הולך לקחת הרבה זמן.

סרטון חטיפת התצפיתניות (צילום :ללא קרדיט)

זאת ילדה בת 18. אנחנו לא האמנו אבל שזה ייקח כל כך הרבה זמן. החטופים היו איתה במשך 38 יום. קשה לדבר על זה, זה זוועות מה שהילדות האלה עוברות. כיום היא הצעירה ביותר בשבי, אין אחד שעובר שם דברים קלים.

"מפסיקים לנשום"
אמה של לירי שירה, התראיינה ב-103FM, והתייחסה גם היא לקושי העצום והבלתי נתפס: "מפסיקים לנשום, ממש. הפסקתי לנשום. קשה, זה קשה כי ראינו לפני חודש וחצי, זה אחרי חצי שנה שאנחנו יודעים שהן בשבי, ושהן עברו יותר גרוע, דברים יותר גרועים. זה להבין מה בדיוק הבנות עברו, כל הזמן אנחנו רק מדמיינים, אנחנו לא מצליחים באמת להבין מה לירי עוברת שם וכל החטופים, אנחנו רק מדמיינים את זה כל הזמן. היה קשה, וביום העצמאות עצמו זו פעם ראשונה שהחלטתי לנסוע לבסיס, זו הייתה הפעם הראשונה שלנו במוצב בנחל עוז".

לירי אלבג (צילום: באדיבות המשפחה)
לירי אלבג (צילום: באדיבות המשפחה)

מה את רואה עליה?
"אני רואה את הפחד בעיניים שלה, היא ממש מפחדת ולירי לא ילדה שמפחדת בקלות. אני רואה שהיא בהלם, רואים שהיא בהלם, כי אי אפשר שלא. אני רואה שהיא מנסה להתעלות על זה, להבין את הסיטואציה. אני לא חושבת שהן חשבו שהולכים לחטוף אותן. הן לא מבינות כל כך ערבית, אבל אני חושבת שהן הבינו שיכול להיות שהם הולכים להרוג אותן, כי את החברות שלהן הם רצחו. אנחנו רואים שלוש דקות מתוך שעתיים שהן ישבו איתם, שמעו את היריות, הצעקות, הדיבורים. 

מה היו השיקולים לפרסם?
"די מההתחלה אמרנו שהסרטון צריך לצאת החוצה, בשביל שהעולם גם לא ישכח, שיבין מה שקרה. אנחנו לא קיבלנו אישור להוציא אותו מיד, מיד ביקשנו שכל חברי הקבינט והשרים יראו, וברגע שנודע לנו שהם בוחרים לא לצפות בסרטון ממניעים כאלה ואחרים, וכל אחד והתירוצים שלו, התעקשנו לקבל את הסרטון ושאנחנו נוציא אותו. מקבלי ההחלטות וכולם לא יכולים להתעלם מזה, מהתגובה שהם חייבים, והעולם צריך לראות, כמה שאפשר. 

סייעה בהכנת הכתבה: שני רומנו 103fm