מלחמת חרבות ברזל: כלי טיס של חיל האוויר בהכוונה מודיעינית של אמ"ן ושב"כ תקפו וחיסלו את המחבל יאסין רביע, ראש מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס והמחבל חאלד נגאר, בכיר במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס. 

"החלטה הזויה": מדוע צומצמו כיתות הכוננות בצפון?
"למה לא עשינו את זה?": אליעזר "צ'ייני" בשאלה קריטית על המלחמה

לפחות 35 עזתים נהרגו ועשרות נפצעו עקב הפצצה באזור רפיח אמש (ראשון), כל על פי דיווח של אל-ג'זירה. על פי דיווחים פלסטינים יותר מ-7 טילים כוונו להתקהלות של עקורים ליד מחסני אונר"א ברפיח. באופן חריג התייחסו בצה"ל לפגיעה בתושבים בלתי מעורבים, ונמסר כי "מוכרים דיווחים כי כתוצאה מהתקיפה ומשריפה שהתלקחה במרחב נפגעו מספר בלתי מעורבים, האירוע בבדיקה".

צפו בתיעוד

הפצצה באזור רפיח (צילום :רשתות ערביות)

מטה הגדה בארגון הטרור חמאס אחראי על הכוונה, מימון ותמיכה בהוצאת פיגועים בשטחי יהודה ושומרון ובפנים הארץ. המחבל יאסין רביע ניהל את כלל המערכים הצבאיים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס, עסק בהעברת כספים למטרות טרור והכווין פיגועים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון.  יאסין ביצע בעברו מספר פיגועים רצחניים, בהם פיגעים בשנים 2001 ו2002 בהם נהרגו חיילי צה"ל.

המחבל חאלד נגאר, בכיר במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס הכווין פיגועי ירי ומתווי טרור נוספים ביהודה ושומרון, ועסק בהעברות כספים שיועדו לטרור עבור ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. בעברו, ביצע המחבל חאלד מספר פיגועים רצחניים ובהם פיגועים בשנים 2001-2003 בהם נרצחו אזרחים ישראליים, נהרגו ונפצעו חיילים נוספים.

יאסין רביע (צילום: רשתות ערביות)
יאסין רביע (צילום: רשתות ערביות)

התקיפה בוצעה במרחב תל אלסלטאן שבצפון-מערב רפיח ועל בסיס מודיעין מדויק. מוכרים דיווחים כי כתוצאה מהתקיפה ומשריפה שהתלקחה במרחב נפגעו מספר בלתי מעורבים, האירוע בבדיקה, כך על פי דובר צה"ל.

ראש עיריית רפיח מסר: "אנו קוראים לרשויות המצריות לשלוח אמבולנסים שיעזרו לנו בפינוי הנפגעים".

חמאס מסר: "אנו דורשים לאפשר העברת פצועים דרך מעבר רפיח. אנו קוראים לעמנו, לאומה שלנו ולבני העולם החופשיים להסלים פעילויות המוניות זועמות כדי לעצור את התוקפנות ומלחמת ההשמדה".