השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר, התראיין היום (חמישי) ברדיו צפון 104.5FM, והמשיך לטעון כי יש לפתוח במלחמה כוללת נגד ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. "אותו דבר כאן - כשאני מדבר על הצפון לא יכול להיות מצב שתושבים שלנו מפונים, ששורפים לנו", ציין.

דיכטר לא פוסל משטר צבאי ברצועה: "אנחנו צריכים לשלוט בעזה"
שבוע להצהרת ביידן: חמאס בדרך לרשום את ההישג הגדול שאליו כיוון?

עוד אמר כי "ראיתי תמונת לוויין שהייתי בקריית שמונה, ראיתי את השריפות בצד שלנו ולא את השריפות בצד שלהם. אנחנו יכולים להפעיל הרבה יותר כוח, הרבה יותר עוצמה. אני כן חושב, אם אתה שואל אותי בסיכום הכללי, אין שום בעיה שנחריף את הדברים, ניכנס למלחמה".

כמו כן, הוסיף: "כל בר דעת מבין שלא תהיה ברירה אלא להילחם בחיזבאללה. מי שחולם על הסכמים מדיניים זה מזכיר לי את מה שחלמו על חמאס, על רצועת עזה. צריך להיכנס, להילחם, להשמיד והסיפור שאנחנו יכולים לעשות את זה". 

פעילות צה"ל בציר פילדלפי (צילום :דובר צה"ל)

בן גביר העביר ביקורת על הרמטכ"ל הרצי הלוי: "צריך לומר את האמת - אנחנו לפעמים עובדים עם תפיסה שלדעתי לא נכונה, יותר מדי מוסרית, הומנית. הרמטכ"ל לפני כמה שבועות בא אלינו בגאווה 'עצרנו מאות נוחב'ה', אמרתי לו 'לא עוצרים נוחב'ות, נוחב'ות הורגים'. אם הם לא מרימים ידיים צריך להרוג אותם".

"בשביל כל המדינה הזו - לא לבצע את העסקה"
כשנשאל בנוגע לסירובו למתווה עסקת החטופים שהציג הנשיא האמריקאי ג'ו ביידן, השיב: "אין מחלוקת שכולנו רוצים לראות את החטופים בבית. בשביל שלושת הילדים שלך - לא. בשביל הילדים שלך, של ליאת, של כל מי ששומע אותנו, התושבים של הצפון, הדרום, בשביל כל המדינה הזו - לא".

לסיום, הוסיף: "בעיניי, עסקה מופקרת שמרימה דגל לבן, עוצרת את המלחמה, ובוא לא נשלה את עצמנו, זה להפסיק את המלחמה", התרעם וסיכם: "בעיניי סיום המלחמה כרגע זו תבוסה. אני אומר לך דבר אחד, בשביל שהילדים שלך יוכלו להמשיך לחיות כאן - אסור לנו להפסיק את המלחמה. אם אנחנו נפסיק את המלחמה בעוד שנה שנתיים החיזבאללה יבוא, חמאס ישקרם את היכולות, והפעם זה לא יהיה 7 באוקטובר, זה יהיה חלילה 15 אלף נרצחים. אני רוצה להחזיר את החטופים".