כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את המחבל מחמד מצטפא איוב, פעיל מרכזי ביחידת הרקטות והטילים של יחידת ׳נאצר׳ של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב סלעא שבדרום לבנון. 

במהלך החודשים האחרונים היה מעורב בקידום מתווי ירי רקטות לעבר אזרחי מדינת ישראל, ועסק בקידום ותכנון מתווי טרור מדרום לבנון לעבר שטח מדינת ישראל. בנוסף, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו תשתית טרור ומבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מיס אל ג׳בל בדרום לבנון.

דובר צה"ל: "מתקרבים להסלמה רחבה בצפון, חיזבאללה מסכן את עתידה של לבנון"
פלישה קרובה ללבנון? אלו השיקולים ליציאה למלחמה מול נסראללה

בצה״ל ממשיכים בפעילות הסיכולים הממוקדים למרות שבחיזבאללה הורידו את היקף התקיפות בשל חג הקורבן.  בצה״ל אמרו אתמול כי פעילות התקיפות נגד מטרות חיזבאללה בדרום לבנון ימשכו בלי קשר לחג הקורבן המוסלמי ובלי קשר להיקף הירי של חיזבאללה. בצה״ל מנסים לשדר כי עצימות התקיפות הוא יקבע והוא לא יגרר לפעילות ההתקפית של חיזבאללה. 

תקיפת רכב באזור צור (צילום :רשתות ערביות)

תקיפה בדרום לבנון (צילום: רשתות ערביות)
תקיפה בדרום לבנון (צילום: רשתות ערביות)

תושבים בדרום לבנון דיווחו כי "יורים עלינו באמצע החג, מטוסי קרב ישראליים תקפו את העיירה מיס ג'בל". התקיפות מגיעות לאחר שאתמול נרשמה רגיעה יחסית בגבול הצפון בהיקף הירי. המצב נוצר ברקע חג הקורבן הנחגג בעולם המוסלמי.

כמו כן, זוהה כטב״ם בשטח לבנון ולוחמי ההגנה האוירית ירטו אותו בשטח לבנון. בצה״ל העריכו כי חג הקורבן הוביל לירידה בירי מלבנון. גם צה״ל מצידו מיתן את התקיפות כנגד יעדים בלבנון. בשעות הצהרים מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון חיזבאללה במרחב יארון.

תקיפה בדרום לבנון (צילום :רשתות ערביות)

בתוך כך, דובר צה״ל, תת-אלוף דניאל הגרי התייחס בתדרוך לרשתות הזרות למצב בצפון הארץ ולמתיחות הגואה מול חיזבאללה. הגרי הבהיר כי ישראל קרובה לפתחה של הסלמה רחבה יותר.

"ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון מסלים את התקפותיו נגד ישראל", אמר בפתח דבריו, "מאז שהחליט להצטרף למלחמה שהחל חמאס ב-7 באוקטובר, חיזבאללה ירה למעלה מ-5,000 רקטות, טילי נ״ט וכטב״מים חמושים מלבנון לעבר משפחות, בתים וקהילות ישראליות. התוקפנות הגוברת של חיזבאללה מביאה אותנו לסף של מה שעלול להיות הסלמה רחבה יותר - כזו שעלולה להיות בעלת השלכות הרסניות על לבנון והאזור".

דובר צה''ל תא''ל דניאל הגרי (צילום: דובר צה''ל)
דובר צה''ל תא''ל דניאל הגרי (צילום: דובר צה''ל)

"חיזבאללה מסכן את עתידה של לבנון, כדי שהיא תוכל להוות מגן לחמאס", הוסיף, "מגן למחבלים של חמאס שרצחו קשישים, אנסו נשים, שרפו ילדים וחטפו יהודים, מוסלמים ונוצרים, במהלך הטבח שלהם ב-7 באוקטובר. כשאנחנו אומרים שלא ניתן ל-7 באוקטובר לקרות שוב באף אחד מהגבולות שלנו - אנחנו מתכוונים לזה".