רס״ל סעדיה יעקב דרעי ז"ל הוא אחד משני הלוחמים שהבוקר (שישי) הותר לפרסום על נפילתם במרכז רצועת עזה. סעדיה יעקב נשוי לרחלי, אבא לשני ילדים קטנים: הללי בת שנתיים וינון בן שנה. היה אברך בישיבת יפו שלמד למבחני רבנות. גוייס בשמחת תורה כלוחם מילואים ונפל אתמול בקרב ברצועת עזה.

הוריו, ללי וחיים דרעי דמויות מרכזיות ביישוב עלי, ללי היתה חברת מליאת מועצת בנימין ופעילת ציבור. לסעדיה יעקב 6 אחים ואחיות והוא השני מבניהם. 

האמא ללי דרעי אמרה הלילה: "סעדיה שלי היה ילד שהקדים את רצון כולם לפני הרצון שלו. עשה הרבה יותר ממה שציפו ממנו בכל תחום. הוא היה תלמיד חכם, למד למבחני רבנות והתחיל לימודי תואר ראשון בהוראה. הוא למד בכל דקה פנויה והיה בעל חוש הומור גדול. אבא מדהים להללי ולינון. הוא היה גיבור בנפש ובגוף ומעולם לא התלונן. בשמחת תורה הוא היה אצלנו והתגייס. סעדיה היה מאוהב בעם הזה, אהב את התורה ואת הארץ ונלחם למענה. 

"מתחילת המלחמה שתקתי, כעת יש לי חובה לא לשתוק. לא אתן שהקורבן האדיר שהקרבנו ושכלתי הקריבה יהיה לשווא. בשם סעדיה, אנחנו דורשים ניצחון והכרעה מוחלטת. בני לא נפל על מזבח של הסדרה דיפלומטית אלא על ניצחון שלם על האויב".