דובר צה"ל התיר לפרסום היום (חמישי) כי סרן רואי מילר, מפקד מחלקה בגדוד רותם בחטיבת גבעתי בן 21 מהרצליה, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. באירוע בו נפל נפצעו באורח קשה קצין לוחם ולוחם נוסף מאותו הגדוד, הודעה למשפחותיהם נמסרה.

אמו של רואי, אריאלה, נפרדה: "אנשים יקרים ואהובים, בצער אני מעדכנת אתכם כי בני האהוב והיקר רואי מסר נשמתו לבורא עולם. רואי שלי הגיבור בחר במסלול פיקודי, רואי פיקד כמ"מ בפלוגת תומר בגדוד רותם גבעתי, חיילי הפלוגה מבתים דתיים, הם נכנסו לעזה בשירת אני מאמין, חייליו כמו מרבית הלוחמים, דתיים וחילונים כאחד, עונדים פאצ'ים של בית המקדש והמשיח, ובכך מכניסים את רוח הקודש לעזה הטמאה ומטהרים אותה".

"אנחנו מצויים כעת כעם במסע יציאה ממצרים, בדיוק כפי שניתן היה להיכנס לארץ ישראל ביציאת מצרים ב-11 יום, והמסע ארך 40 שנה, כך המסע שלנו ברצועה הקטנה הזדונית השטנית. זאת מערכה המנוהלת רק על ידי בורא עולם בשביל שנתאחד בתוכנו. נהיה בערבות הדדית האחד עם השני, ונחזק אמונה בבורא עולם שאין עוד מלבדו", הוסיפה.

"חרדים חילונים דתיים אנחנו כאן חולקים יחד את אדמת ארץ ישראל אדמה השייכת לנו כחלק מהארץ המובטחת ועזה הינה חלק בלתי נפרד ממנה. אנחנו לא עם כובש, אנחנו חוזרים הביתה. חוזרים למקורות בכל המובנים. אנחנו עם חזק רוחנית, ואנחנו אור לגויים כי בחרנו להיות כך, וזאת משימה שעלינו לעמוד בה. עלינו ללמוד מהחיילים הטהורים מהי אחדות, שותפות גורל ואמונה עזה בבורא עולם", ציינה.

עוד אמרה אריאלה: "אני גאה בבני רואי טוב הלב ויפה תואר, אשר הצטיין בכל, גאה ברוח הלחימה שלו בבחירות שלו, ובדאגה שהפגין כלפי חיליו והזולת. חייל גאולה הפרטי שלי קראתי לו והוא חייך את חיוכו המקסים.זכיתי ב 22 שנים מדהימות פחות שבוע. השם נתן השם לקח יהי שם השם מבורך. אנחנו בפעמי גאולה הכניסו חזק לתודעה בכל שולט אלוהים. באחדות ואמונה מנצחים. אמא של סרן רואי מילר - גאה בך, זכיתי".

ראש העיר הרצליה, יריב פישר, מסר: "הלב נשבר. העיר הרצליה כואבת ומשתתפת באבלה הכבד של משפחת מילר על נפילתו של סרן רואי מילר ז"ל, תושב העיר. רואי, בן 21 בנופלו, למד בתיכון הנדסאים, היה צעיר ברוך כשרונות ושמחת חיים שנקטעה - והאובדן קשה מנשוא.
רואי היה מפקד בגדוד רותם בחטיבת גבעתי ונפל בקרב בצפון רצועת עזה. הוא נלחם למען המדינה שכל כך אהב, בעוז ובגבורה. רואי השאיר אחריו הורים ושני אחים שחרב עליהם עולמם. העיר הרצליה מחבקת את המשפחה ומשתתפת בצערה הכבד".

נזכיר, כי זאת לאחר שאתמול פורסם כי ארעה תקרית קשה בצפון הרצועה. מחבלים ירו טילי נ"ט לעבר טנק של צה"ל בצפון רצועת עזה. סרן איליי אלישע לוגסי, מקריית שמונה, מפקד צוות בגדוד 75, נהרג ושלושה לוחמים נוספים נפצעו באורח קשה. הודעה נמסרה למשפחותיהם. ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן, ספד לו: "איליי, גיבור ישראל, נפצע בתחילת המלחמה ולאחר מספר שבועות של החלמה בבית, התעקש לחזור ולהילחם ברגע שעמד שוב על רגליו. עיליי הוא בנה יחידה של סמדר לוגסי תושבת העיר ועובדת מסורה של הרשות".