שר הביטחון יואב גלנט קיים היום (ראשון) הערכת מצב מבצעית בפסגת החרמון, יחד עם מפקד אוגדה 210 תת-אלוף יאיר פלאי, סגן מפקד חטיבה 188 סגן-אלוף עודד עדני ומפקדי הגדודים הפועלים בגזרת החרמון ובגזרת הר דב.

השר גלנט קיבל מהמפקדים סקירה על תוקפנות חיזבאללה בגזרה ועל ניסיונות ההתבססות של איראן ושלוחיה ברמת הגולן. שר הביטחון עמד על הפעולות ההתקפיות למול ניסיונות אלו, ובפרט גורמי הטרור במרחב. בהמשך, שר הביטחון שוחח עם לוחמי גדוד 53 בשריון. השר גלנט שמע על הלחימה ברצועת עזה ועל חיזוק המוכנות לאפשרות של פעולה נגד חיזבאללה, והדגיש בפני הכוחות כי מטרתם המרכזית היא לשחוק את מוכנות האויב ולחזק את מוכנות צה״ל לכל התפתחות אפשרית.

80 אלף עקורים, מאות מבנים פגועים: תשעה חודשים למלחמת ההתשה בצפון
חיזבאללה העביר מסר כנקמה על חיסול "המוח": זה האתר האסטרטגי שנבחר

שר הביטחון אמר ללוחמים: ״אני נתתי הנחיה ברורה לכוחות גם בדרום וגם בצפון – אלה שתי גזרות נפרדות. גם אם נגיע להסדרה בעסקה של חטופים ואני מקווה מאוד שנצליח להגיע לזה בדרום, זה לא מחייב את מה שקורה כאן, אלא אם חיזבאללה יגיע להסדרה. גם אם תהיה הפסקת אש שם,  כאן ממשיכים להילחם ועושים את כל מה שצריך והדבר הזה הוא שמביא את התוצאות״.

יואב גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
יואב גלנט (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

״אלו ימים קריטיים להפעלת הכוח, האויב שלנו הוא מבין רק כוח – אתה פוגע בו, אתה שוחק אותו, אתה לוקח לו נכסים גם בעזה, גם בלבנון - הוא מבין, אתה לא עושה את זה - הוא יותר רגוע. ולכן, אתם רואים מה קורה, הם מתעוררים בבוקר עם מח"ט או מפקד אוגדה שהלך וזה ימשיך ויקרה ככל שצריך, אתם תעשו את העבודה שלכם ותתכוננו. דברים יכולים לקרות, אנחנו לא שואפים לזה, אנחנו מוכנים לכל דבר, אבל אנחנו ערוכים לזה שאם יבואו לתקוף אותנו, או אם ינסו לפגוע בנו, או אם לא יאפשרו לנו להחזיר את האזרחים שלנו בביטחון לביתם - אנחנו נפעל", הוסיף.