הלחימה בעזה: עשרות אלפים מתושבי העיר עזה נמלטים מהעיר לכיוון במואסי לאחר שצהל פיזר כרוזים וקרא לתושבים לפנות את העיר לקראת הכניסה השלישית לתוך השכונות המערביות והדרומיות של העיר. המהלך הדרמטי מתבצע על רקע הגעת המשלחת הישראלית בראשות ראש המוסד דדי ברנע לקטאר, בניסיון לקדם ביצוע של עסקת חטופים אפשרית. 

כניסת הכוחות נעשית על ידי אוגדה 99. במקביל אוגדה 98 ממשיכה בתימרון בשכונת שג׳עיה בצפון מזרח עזה והפעולה של שתי האוגדות הן סגירת מלקחים על אנשי החמאס בעיר.

צה''ל פיזר כרוזים הקוראים לתושבי העיר עזה להתפנות דרומה (צילום: רשתות ערביות)
צה''ל פיזר כרוזים הקוראים לתושבי העיר עזה להתפנות דרומה (צילום: רשתות ערביות)

בתוך כך, ביקר הרמטכ״ל בעזה: "אנחנו עושים לחץ צבאי בצורות שונות. מה שעושים ברפיח שונה ממה שאתם עושים פה, מה שאתם עושים פה שונה ממה שקורה כרגע בסג'עייה או במשימה עצמה של המסדרון או במרחב האבטחה לאורך הגבול. מה המכנה המשותף בין המקומות השונים - המכנה המשותף הוא נחישות, המכנה המשותף הוא באמת בדרך מאוד איכותית שעושים את הדברים האלה ובסופו של דבר, אנחנו הולכים במשימות גם להשמיד כמה שיותר תשתיות, להרוג כמה שיותר פעילי חמאס, להרוג כמה שיותר מפקדים".

"בסוף, זה מוריד את היכולות של חמאס, מאפשר לנו להתקדם עם ההישגים, מאפשר לנו לממש משימה מאוד חשובה, לחץ - אנחנו לא נפסיק גם להשבת החטופים. ולכן כל הדברים האלה, תסבירו לאנשים, אין פה לא דשדוש ולא עמידה במקום אתם מביאים הישגים מאוד חשובים כל יום. אנחנו מתכננים קדימה גרף ארוך שהוא מחפש הזדמנויות גם על בכירים, גם על תשתיות וגם על פעילים ואנחנו עושים את זה באמת בכל מיני שיטות", הוסיף.

פעילות חיילי צה"ל אוגדה 98 במרחב שג'אעיה - חרבות ברזל (צילום :דובר צה"ל)

במקביל בשעות הקרובות תסתיים הפריקה האחרונה של דוברת ההספקה של צבא ארצות הברית במזח הצף בסמוך לציר הצרים. צבא ארצות הברית החליט לסגור באופן סופי את המזח הצף . הפעלת המזח נתקלה בקשיים רבים לאחר שמספר פעמים הוא נותק ונסחף בשל גובה הגלים. ישראל הציגה לאמריקאים את חלופות נתיבי ההספקה של הסיוע ההומניטרי.

לאחר שנפתח מעבר מסודר ליציאת אזרחים מהמרחב, הלוחמים פשטו על המבנה, חיסלו מחבלים בקרבות מטווח קצר, עצרו מחבלים נוספים ואיתרו אמצעי לחימה רבים. כוחות אוגדה 98 חיסלו ביממה האחרונה עשרות מחבלים במרחב שג'אעיה והשמידו תוואי מנהרות תת קרקעיות.

לוחמי צק"ח הצנחנים זיהו עשרה מחבלים מתצפתים על הכוחות מתוך מבנה במרחב, ובתקיפה משולבת מהקרקע מהאוויר הותקף המבנה בו פעלו המחבלים.