חסן נסראללה, מזכ"ל ארגון הטרור חיזבאללה, נשא הערב (רביעי) נאום תקיף נגד ישראל והתייחס לסוגיות השונות שעל הפרק. בין היתר אמר כי "הושגו המטרות להתיש את האויב בכלכלה, בכוח אדם ובמציאות החברתית, וזה יאלץ אותו להפסיק את המלחמה". ביחס לעסקת חטופים אפשרית והסכם הפסקת אש בין ישראל וחמאס, אמר כי "תנועת חמאס מנהלת משא ומתן בשם כל ציר ההתנגדות" וכי "כולנו מרוצים ממה שהיא מקבלת". 

בשבוע שעבר התראיין שר הביטחון יואב גלנט בגבול עזה ואיים כי "הטנק שיצא מהקרב ברפיח יכול להגיע עד הליטני - מכים את חיזבאללה מכות קשות בכל יום, נגיע למוכנות מלאה ולעמדת כוח לכל פעולה או הסדר".

נסראללה התייחס בנאומו לאיומי גלנט, ואמר כי "הטנק הישראלי ברפיח לא הצליח להתקדם בשטח קטן האם מותר לאיים עליו בפלישה לדרום לבנון?". נסראללה הוסיף כי "אנחנו אומרים לכיבוש, ההתנגדות בלבנון מוכנה, ערוכה וחזקה, והראיה היא התגובות שלה לחיסולים". הוא התייחס גם לאפשרות שישראל תפתח במתקפה על לבנון לאחר הפסקת אש אפשרית עם חמאס ואמר כי "אם הישראלים יחליטו לתקוף את דרום לבנון לאחר הפסקת האש בעזה, נגן על לבנון ולא נסבול את הכיבוש. אם נתניהו יתעקש להמשיך את הקרב על גבול לבנון, הוא ייקח את ישראל לאבדון. אנחנו נשארים, בהתנגדות ובסביבתה, ערוכים לאפשרויות הגרועות ביותר, גם אם אנחנו שואפים להימנע מהעניין הזה".

סינוואר, נסראללה, נתניהו (צילום: רשתות ערביות,עטיה מוחמד פלאש 90,דנה קופל, פול (פלאש 90))
סינוואר, נסראללה, נתניהו (צילום: רשתות ערביות,עטיה מוחמד פלאש 90,דנה קופל, פול (פלאש 90))

נסראללה התייחס לתקיפות חיזבאללה בצפון ואמר כי "צבא האויב אינו מסוגל להתפנות מהצפון בשל החשש מחדירת קבוצות התנגדות, במיוחד עם אובדן ציוד הריגול שלו". הוא אף התייחס למשבר חוק הגיוס בישראל ואמר כי "צבא הכיבוש סובל ממחסור בכוח אדם והם נאלצים לנסות לאלץ את "החרדים" להתגייס", וכי "בן גביר וסמוטריץ' הם "טרור ומפלצות", ומי שמאיים עלינו בפלישה מדרום לליטני חייב להסתכל מה רפיח עשה לו עם השטח הצר שלו, ואיך זה נכשל".